Wiadomości z Chorzowa

Walentynki 2021 w Chorzowie. Jak je spędzić? Podpowiadamy!

  • Dodano: 2021-02-12 12:00

Przed nami, 14 lutego, czyli święto zakochanych. Jak romantycznie spędzić walentynki w Chorzowie w czasach pandemii? Podpowiadamy!Romantyczna przejażdżka Elką, czyli spacer w chmurach

Jedną z opcji jest spacer po Parku Śląskim. Wędrując parkowymi alejkami można oderwać się od codziennych problemów i skupić wyłącznie na towarzyszącej nam osobie. Obowiązkowym przystankiem na trasie spaceru jest „ Elka”. Z okazji dnia zakochanych Park Śląski przygotował Walentynki na Kolejce Linowej „ Elka”.

Specjalnie dla Was w weekend 13. i 14. lutego kolejka będzie podświetlona i ozdobiona, na stacjach z głośników popłynie romantyczna muzyka. Na każdego z Was będzie czekał słodki upominek. Przygotowaliśmy też dodatkową atrakcję - „ Elka” będzie dostępna aż do godziny 20 – informują przedstawiciele Parku Śląskiego.

Kolejna Linowa Elka - cennik:

Przejazd w jedną stronę

  • 10 zł (3-16 lat)
  • 20 zł (16+ lat)

Przejazd w dwie strony

  • 15 zł (3-16 lat)
  • 30 zł (16+ lat)

Bilety można nabyć w biletomatach na Elce w dniu wydarzenia

Walentynki w Teatrze Rozrywki

Na 14 lutego Teatr Rozrywki w Chorzowie zaplanował premierę online. Będzie to Hymn do Miłości. Elżbieta Okupska śpiewa piosenki Edith Piaf. Link do premiery znajduje się TU!

Napisano o niej kilkadziesiąt książek, setki artykułów. W biografiach, wspomnieniach bliskich jej osób czy wreszcie w opowieściach samej artystki roi się od anegdot. Wiele z nich nie ma nic wspólnego z prawdą, niektóre już dawno zweryfikowano, ale wciąż pozostają w obiegu. Jest w nich jakiś rodzaj romantyzmu, element miejskiej legendy, który dodaje życiu Edith Piaf swoistego kolorytu, choć przecież jej życie było barwne jak rzadko które. Ale pomijając zmyślone szczegóły, anegdoty i epizody, niezaprzeczalny jest fakt, że ta drobna kobieta chropowatym głosie i niebywałej ekspresji była jedną z największych artystek XX wieku na całym świecie - wyjaśniają przedstawiciele teatru.

Elżbieta Okupska jest jedną z największych aktorek naszego regionu. Śpiewa również z wyjątkową ekspresją, a jej głos rozpoznawalny jest od pierwszych dźwięków. Koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf to niezapomniane przeżycie, nie tylko dla fanów francuskiej piosenkarki.

Wirtualny koncert w Chorzowskim Centrum Kultury

14 lutego o godzinie 19.00 zaplanowano koncert K-ESSENCE EssentialCovers, który odbędzie się online na Facebooku Chorzowskiego Centrum Kultury.
 

A może romantyczny film w chorzowskim kinie?

Od 12 lutego kina w całej Polsce mogą zostać ponownie otwarte. Z tej okazji skorzystały instytucje zlokalizowane m.in. w naszym mieście. W walentynki kino Grajfka w Chorzowskim Centrum Kultury zaprasza o godz. 18.00 na francuski film „Wspaniała” w reż. Regisa Roinsarda.Cena biletu wynosi 8 zł. 

Co więcej, działające w Starochorzowskim Domu Kultury kino Frajda zaprezentuje o godz. 17.00 francuską komedię „Facet na miarę” w reż. Laurenta Tirarda.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.