Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego kontrolowali ciężarówki

  • Dodano: 2020-08-24 08:00, aktualizacja: 2020-08-24 07:10

Policjanci z chorzowskiej drogówki przeprowadzili wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Mundurowi podczas służby zajmowali się wszechstronną kontrolą transportu drogowego oraz zanieczyszczaniem jezdni w rejonie ul. Poznańskiej w Chorzowie. Działania były prowadzone zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, zgłaszanymi za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony piątek policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas działań mundurowi zajmowali się wszechstronną kontrolą transportu drogowego. Działania zrealizowano w oparciu o zgłoszenia obywateli oraz zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa i inspektorzy sprawdzali w głównej mierze przypadki zanieczyszczania jezdni przez pojazdy ciężarowe w rejonie ul. Poznańskiej, jak również sprawdzano rodzaj i wagę przewożonego ładunku, w szczególności skupiając się na ustaleniu, czy nie dochodzi do przeciążeń w pojazdach.  Nie obeszło się także bez kontroli wszelkich wymaganych dokumentów i uprawnień oraz sprawdzenia stanu trzeźwości kierowców.

W trakcie wspólnych działań przeprowadzono kilkanaście kontroli drogowych, gdzie kierowcy zostali ukarani za popełnione wykroczenia drogowe mandatami karnymi, ujawniono dodatkowo dwa przypadki przeładowania pojazdu oraz kierowania pojazdem bez aktualnych badań technicznych. W przypadku rażących naruszeń zasad transportu drogowego inspektorzy ITD wdrożyli czynności administracyjne grożące nałożeniem kary w wysokości do 25 tys. złotych.  

 Tego rodzaju współdziałanie służb znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i umożliwiają kompleksowe sprawdzenie podczas kontroli wszystkich najważniejszych czynników wpływających na bezpieczną jazdę w zakresie transportu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również