Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska Rapsodia za nami! [GALERIA ZDJĘĆ]

  • Dodano: 2024-07-02 09:15

W ostatnią niedzielę w Chorzowskim Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Chorzowska Rapsodia. To muzyczno-filmowa opowieść inspirowana twórczością chorzowskich kompozytorów Zygmunta Wicharego oraz Franza Waxmana. Wydarzenie przyciągnęło licznych miłośników muzyki i historii, oferując im bogaty program pełen artystycznych wrażeń.

Film, Wystawa i Koncert

Uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w świat tych wybitnych kompozytorów dzięki różnorodnym atrakcjom przygotowanym na ten dzień. Pierwszym punktem programu była projekcja filmu „Bulwar Franza Waxmana”, który przybliżył życie i twórczość jednego z najważniejszych kompozytorów filmowych XX wieku.

Następnie, uczestnicy mogli zwiedzić z przewodnikiem wystawę pamiątek i archiwaliów związanych z Wicharym i Waxmanem. Ta wyjątkowa ekspozycja pozwoliła na lepsze zrozumienie ich wkładu w muzykę oraz znaczenie ich dzieł w kontekście historii Chorzowa.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia był koncert skomponowany specjalnie na tę okazję przez Piotra Steczka. Kompozycje wykonane podczas koncertu zyskały entuzjastyczne przyjęcie, a materiał wideo z tego występu jest już dostępny na naszym profilu, umożliwiając tym samym szerszej publiczności zapoznanie się z tym wyjątkowym projektem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również