Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski ZSM szpitalem dobrej praktyki żywienia klinicznego

  • Dodano: 2021-06-17 08:15, aktualizacja: 2021-06-17 06:45

Zespół Szpitali Miejskich otrzymał certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”.
 

Certyfikat jest potwierdzeniem stosowania  europejskich i polskich standardów w zakresie żywienia klinicznego. Zasady dobrej praktyki żywienia klinicznego polegają chociażby na regularnej ocenie stanu odżywienia pacjentów, leczeniu zgodnie ze wskazaniami pacjenta, posiadaniu dostępu do diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej niezbędnej do prowadzenia leczenia żywieniowego. 

Warto przypomnieć, że to kolejny certyfikat, którym szpital może się pochwalić w tym roku. Na początku 2021 ZSM został szpitalem akredytowanym przez Ministra Zdrowia. W województwie śląskim takim mianem może poszczycić się tylko 30 placówek. Akredytacja to potwierdzenie wysokiej jakości leczenia i spełnienia wyśrubowanych norm organizacji pracy szpitala.

Chorzowski ZSM szpitalem dobrej praktyki żywienia klinicznego

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wienio Lipert

    Od 16 lat mieszkam we Włoszech. Miałem okazję korzystać poprzez szczęście lub nieszczęście ze szpitala w Mediolanie oraz w zeszłym roku po wypadku w Polsce że szpitala przy Strzelców Bytomskich. Jeśli ktoś uważa że w tym szpitalu jest dobra opieką to jest albo głupim albo ślepym albo głupim ślepcem. Tam nie ma żadnej opieki. Zaś w dzisiejszych realiach wymieszana papka ziemniaki i groszek na obiad to już kpina z ludzi. Takie certyfikaty to sobie możecie na ukraińskim targu pokazywać. Jedna pielęgniarka choć bardzo miła i kompetentna na 20 sal. W każdej sali po 5 pacjentów. Brak wind. Brak udogodnień w toaletach. W łazience taki smród niemytego tyłka i papierosów jak w najgorszym przytułku. Nic dziwnego że ludzie boją się w Polsce szpitali. To umieralnie na skalę przemysłu śmierci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również