Wiadomości z Chorzowa

CIM szuka wolontariuszy dla osób na kwarantannie. Mile widziani fani czworonogów

  • Dodano: 2022-01-28 14:15

Centrum Integracji Międzypokoleniowej zwróciło się z apelem do chorzowian, którzy chcieliby pomóc osobom na kwarantannie. W jaki sposób? Chodzi o wyprowadzanie zwierząt domowych.

O tym, jak problematyczna staje się kwarantanna, nawet, gdy nie mamy objawów COVID-19 wiedzą wszyscy ci, którzy przynajmniej raz się na niej znaleźli w ciągu ostatnich dwóch lat. Oprócz praktycznej niemożności zrobienia zakupów i konieczności przesunięcia na późniejszy termin wszystkich zobowiązań, w tym m.in. wizyt lekarskich czy w urzędach kwarantanna rodzi najbardziej prozaiczny problem: wyrzucanie śmieci i wyprowadzanie na spacer naszych pupili – psów i wychodzących kotów.

Naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu wyszło właśnie Centrum Integracji Międzypokoleniowej, wiedząc, że w samym tylko Chorzowie na kwarantannie znajduje się obecnie około 4 tysięcy osób (w całym województwie śląskim to ponad 177 tysięcy mieszkańców). Duża część chorzowian jest właścicielami czworonogów, których potrzeby fizjologiczne i pójścia na spacer muszą zostać zaspokojone. Co, gdy nie możemy liczyć na rodzinę, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów? Tu z pomocą postanowiło przyjść CIM.

CIM szuka wolontariuszy do wyprowadzania psów i kotów osób na kwarantannie!

Nie jest to pomysł nowy – wielu z nas pamięta z pierwszych tygodni pandemii liczne grupy młodzieży (w tym spore liczby harcerzy), młodych osób i tych posiadających dużo wolnego czasu, które oferowały możliwość wyprowadzania na spacery pupili należących do seniorów czy osób zakażonych koronawirusem. Ta idea wraca niczym bumerang.

- Chciałbyś pomóc osobom przebywającym na kwarantannie w wyprowadzaniu czworonożnych pupili na dwór? Centrum Integracji Międzypokoleniowej poszukuje wolontariuszy! Jak można się zgłosić? Piszcie na profilu Centrum Integracji Międzypokoleniowej na Facebooku lub dzwońcie pod numery 695 563 067 albo 32 245 93 40 – informują pracownicy CIM.

Pracownicy stworzą bazę osób, które maja możliwość pomocy w ten sposób osobom zamkniętym w domach na kwarantannie, a także będzie pośredniczyć w kontaktach między wolontariuszami a potrzebującymi wsparcia w tej materii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również