Wiadomości z Chorzowa

Cztery kluby sportowe z Chorzowa otrzymały dofinansowanie marszałka wojewódzkiego

  • Dodano: 2022-06-16 08:00, aktualizacja: 2022-06-15 12:17

W ramach tegorocznej edycji śląskiego Programu Klub rozdano pieniądze ponad 120 klubom i stowarzyszeniom sportowym. Pieniądze otrzymały tylko 4 chorzowskie kluby.

Nie wszystkim się udało

Wniosek o wsparcie w ramach Programu Klub złożyło 8 klubów i stowarzyszeń z Chorzowa. Tylko 4 z nich udało się otrzymać dofinansowanie.

  • DOSiR „Sokolnia” – 20 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży.
  • AKS Wyzwolenie Chorzów – 15 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży,
  • KS „Stadion Śląski” – 15 tys. zł na organizację obozu szkoleniowego,
  • UKS "Reden" - 20 tys. na szkolenie dzieci i młodzieży.

Odrzucono wnioski 4 innych chorzowskich klubów: UKS Ruch Chorzów, Spartan Team Chorzów, TS AKS Chorzów i Akademii Handballu Ruch Chorzów. Dodatkowo żaden wnioskodawca z Chorzowa nie otrzymał funduszy z Programu Grant. Pieniądze trafiły do 35 podmiotów z innych miast.

Program Klub 2022

W tegorocznej edycji programu do rozdysponowania była kwota 2 milionów złotych. Łącznie dofinansowanie otrzymały 123 kluby sportowe z naszego województwa i 35 w ramach Programu Grant. Co jest celem programu? Przede wszystkim popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Przyznane przez marszałka województwa śląskiego pieniądze kluby mogą wydać np. na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, organizację obozu sportowego lub opłacenie trenerów, którzy kształcą młode pokolenie.

- Wsparcie udzielane przez województwo obejmuje aż 50 różnych dyscyplin sportowych. Chcemy rozwijać tę inicjatywę. Hart sportowego ducha to ogromna wartość. Tak rodzą się wielkie osiągnięcia – mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa.

W ramach programu dofinansowanie otrzymują kluby i stowarzyszenia sportowe, w których trenują dzieci oraz młodzież.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również