Wiadomości z Chorzowa

Czy będą obniżki czynszów podczas remontu ul. 3 Maja w Chorzowie?

 • Dodano: 2019-10-30 08:00, aktualizacja: 2019-10-29 23:57

Niebawem rozpoczną się prace na ul. 3 Maja w Chorzowie. Ten remont oczekiwany był od dawna, ale budzi też obawy wśród prowadzących działalność gospodarczą przy tej ulicy. Remont może dla nich oznaczać spadek liczby klientów i mniejsze zyski. Czy mogą liczyć na obniżki czynszów w miejskich lokalach? 

Remont ul. 3 Maja może oznaczać mniejsze obroty w sklepach

Umowę na remont ul. 3 Maja w Chorzowie podpisano pod koniec września, po kilkunastu miesiącach od ogłoszenia przetargu. Wiele osób odetchnęło wtedy z ulgą, ale niektórzy zaczęli się martwić – to prowadzący przy tej ulicy działalność gospodarczą. Prace na ul. 3 Maja mają trwać aż dwa lata i będą miały kompleksowy charakter – obejmą torowisko, jezdnię... ale także chodniki, co utrudni chociażby dojście do sklepów.

- Gdy rozkopią chodnik, to może się zmniejszyć ruch w sklepie. Spadną obroty i nasz zysk. Podczas podobnych remontów w innych miastach obroty spadały nawet o połowę. Tutaj może być podobnie – obawia się właściciel jednego ze sklepów spożywczych.

Najemcy miejskich lokali przy ul. 3 Maja będą mogli składać wnioski o obniżkę czynszu

Losem przedsiębiorców z ul. 3 Maja zainteresował się miejski radny Grzegorz Krzak. W interpelacji do prezydenta Chorzowa pytał czy na czas remontu mogą oni liczyć na obniżki czynszu w lokalach komunalnych. Odpowiedź powinna nieco uspokoić najemców.

- Ewentualna obniżka stawki czynszu może zostać rozpatrzona na wniosek najemcy, w przypadku występujących realnych utrudnień w funkcjonowaniu lokalu związanych z pracami remontowymi przeprowadzanymi w pobliżu lub bezpośrednim sąsiedztwie lokalu – informuje Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa.

Przypomnijmy, że przetarg na remont chorzowskiej ul. 3 Maja wygrała spółka Silesia Invest z Gliwic. Według zapewnień wykonawcy modernizacja powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku, a pierwsze prace będą przeprowadzane od strony ul. Katowickiej. Łączny koszt remontu to 70 mln złotych. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Leni 234

  Na pewno rozpoczna rozkopywac te feralna ulice nie wczesniej jak temperatura spadnie conajmniej do minus 10 stopni Celsjusza albo spadnie okolo1 metr sniegu.

 • GOŚĆ24

  A kiedy dokładnie będą robić ten remont?

 • chorzowsky

  Przecież jest napisane.

 • gość24

  A Dokładnie

 • Huy

  Niebawem to nie jest dokładna data.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.