Wiadomości z Chorzowa

Czy w tym roku rozpocznie się remont ul. 3 Maja w Chorzowie? 

 • Dodano: 2019-09-04 13:45

Kompleksowy remont ul. 3 Maja w Chorzowie przeprowadzić mają wspólnie chorzowski samorząd i spółka Tramwaje Śląskie. Miasto zapewnia, że jest gotowe, ale po stronie tramwajowej spółki kolejny raz przedłużyło się postępowanie przetargowe.

Rozstrzygnięcie przetargu na remont ul. 3 Maja znów się opóźniło

Pierwszy przetarg na modernizację ul. 3 Maja został unieważniony, rozstrzygnięcie kolejnego znów się opóźniło. W kwietniu tego roku wpłynęło pięć ofert na przeprowadzenie remontu ulicy – jedną z firm poproszono o uzupełnienie dokumentacji. Po ponownym badaniu ofert, 22 sierpnia, komisja przetargowa ogłosiła wynik postępowania. W trzech spośród pięciu zgłoszonych ofert upłynął termin związania ofertą. Spośród dwóch pozostałych wybrano firmę Silesia Invest z Gliwic. 

- W ostatnim możliwym terminie odwołania, 2 września, drugi z oferentów - firma ZUE z Krakowa - złożyła odwołanie od decyzji komisji przetargowej do Krajowej Izby Odwoławczej. Na zapoznanie się ze sprawą i wyznaczenie terminu rozprawy Krajowa Izba Odwoławcza, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, ma czas do 15 dni od daty doręczenia odwołania. Tego typu sprawy najczęściej rozstrzygane są na jednym posiedzeniu, na którym zapada wyrok. Jeśli odwołanie zostanie uznane, komisja przetargowa - po otrzymaniu pisemnej wersji wyroku z uzasadnieniem - wznowi prace. Jeśli zaś odwołanie zostanie odrzucone, spółka Tramwaje Śląskie SA będzie mogła zaprosić oferenta do podpisania umowy – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Cała inwestycja poza torowiskiem i jezdnią objąć ma sieci wodno-kanalizacyjne, sieć gazową, chodniki i budowę ścieżki rowerowej. Jej koszt to nieco ponad 70 mln złotych. Jest coraz mniej prawdopodobne, że prace ruszą jeszcze w tym roku. 

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj komentarz »

 • ,pipi

  Kiedy będzie remont torowiska tramwajowe przy ul 3maja w Chorzowie ??? Kiedy kiedy kiedy. Proszę odpowiedz na tej pytaniaZarząd dyrektor prezes musi poddać do dymisji natychmiast!!!!

 • Maja

  Czy ktoś się zastanowił po co na tej ulicy torowisko dla jednej linii tramwajowej ?

 • Leni234

  Czy Pani sie zastanowila nad trescia stawianego pytania?Wg Pani dla ilu linii tramwajowych powinno sie przeprowadzac remont infrastruktury tramwajowej?Wg Pani debilatowego rozumowania Trzeba by przyjac,ze jak idzie Pani do fryzjera zrobic sobie fryzure to musi isc cala Rodzina bo nie oplaca sie to dla jednej osoby.Niestety glupcy sie rodza,glupich nie Sieja.

 • PannaAnna

  A co z parkingami przy ulicy będą?

 • leni234

  ale ma Pani problemy tu nie moga rozpoczac robot ,a Pani pyta o parkingi-trzeba czytac co maja do zrobienia

 • Marian51

  Czytam w planach kanalizacja, gaz, ścieżka rowerowa itd. A Czy projektant wraz z władzami Chorzowa przewidzieli SIEĆ CENTRALNEGO OGRZEWANIA aby w przyszłości podłączyć wszystkie kopcące budynki stojące przy tej gęsto zabudowanej ulicy??????

 • Paulo

  Ciekawe jak będzie dojeżdżać się do posesji jeśli to rozkopią tak samo jak Katowicką w Bytomiu? Ile to potrwa? Co z firmami, które są na ulicy? Mają na czas remontu zamknąć działalność, bo nie będzie jak dowieźć towaru, ani nikt do nich nie dotrze? Już to widzę...

 • Ola

  Niech się lepiej zajmą niszczejącym budynkiem Posti, ruinami obok i tym, pożal się Boże TARGOWISKIEM, które utrudnia mieszkańcom życie. Od świtu trąbienie kierowców, kłótnie, k@rwy i @je lecą aż uszy więdna. Wszyscy korzystający z dobrodziejstw tańszych zakupów zapominają, że tu ludzie mieszkają i niekoniecznie w sobotę wstają już o 5 rano.

 • Robertt

  Naciaganie wszelkich terminów odnośnie wyboru wykonawcy, odwołania, i rozpatrzenia ofert (dwukrotnie) każe mi myśleć, że to jakaś zmowa, aby tą inwestycje rozpocząć jak najpóźniej oraz, aby trwała jak najdłużej. Widać jest w tym szaleństwie jakiś interes. Zauważcie jaki Meksyk dzieje się na ulicy katowickiej w Bytomiu. Szkoda słów.

 • Silesius

  Takie durne przepisy -- nie wybrali mojej firmy, to się będę odwoływać do śmierci.

 • Antytalent

  Dlaczego autobusy jeżdżące w kierunku sosnowca z katowic maja klimę a te na chorzów już nie?

 • Silesius

  48 ma klimę.

 • Antytalent

  Ewenement

 • miro

  Nie tylko, ostatnio trafiłem na klimę w 74.

 • Daro

  Zapraszam prezydenta miasta Chorzowa na spacer ulicą 3 go maja dziwię się tylko jak te tramwaje jeżdżą jak jedna szyna w prawo a druga w lewo o nocnym wypoczynki morzna zapomnieć nawet przy zamkniętych oknach

 • Ja

  Niech przyjdą pomieszkac na 3Maja i niech zobaczą jak to jest co chwilę budzić się po przejeździe ciągnika z Delty trans i tramwaju. Nie pamiętam kiedy ostatnio przespalismy spokojnie cała noc.

 • Silesius

  Nawet za darmo bym tam nie mieszkał.

 • miro

  Ja też!

 • tramwajarz

  Tylko kto ponosi winę za te opoźnienia? Chyba tylko bzdurne przepisy!

 • leni 234

  To juz przekracza wszelka cierpliwosc pasazerow i mieszkancow Chorzowa II.Niech w koncu wyp....lic by sie nalezalo .nieudacznikow w Tramwajach Slaskich,bo wszelkie duze remonty w Zaglebiu szly bez oporow,tylko w Chorzowie leca w kulki.Linia ta w latach 60 XX wieku byla ostatnio remontowanai nic dotychczas nie zrobiono,aby doprowadzic ja do realnej eksploatacji.Wstyd,wstyd i syf na potege.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.