Wiadomości z Chorzowa

Czy lodowisko w Chorzowie zostanie ponownie uruchomione? 

  • Dodano: 2021-02-09 12:45

Od zeszłego piątku, czyli od czasu konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której przedstawił projekt rozporządzenia dotyczącego luzowania obostrzeń, MORiS Chorzów wykonuje prace na lodowisku. Wszystko ma na celu przywrócić jego działanie już w piątek 12 lutego.

- Wszystko ma na celu przywrócić jego działanie już w piątek 12 lutego. Pracownicy robią wszystko, aby zdążyć i zapewnić Wam dobrej jakości ślizgawkę. Nie pomagała im w tym jednak przez dłuższy czas pogoda, bo wszyscy pamiętamy roztopy i plusową temperaturę, która panowała przed obecnym nawrotem zimy. Czekamy też na dokładne zapisy dot. działalności lodowisk, tak aby korzystanie ze ślizgawki było jak najbardziej bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami. Czekamy, chociażby na informacje dotyczące tego jak zarządzana ma być wypożyczalnia łyżew przy lodowisku - czytamy na stronie UM Chorzów

Mimo wielu pytań i obaw wszyscy liczą na to, że lodowisko jak najszybciej zostanie otwarte. 

- Wiele jest pytań, wiele obaw, ale wierzymy, że wszystko uda się zorganizować na czas i już w ten weekend spotkamy się - w reżimie sanitarnym - na tafli lodowiska - czytamy na stronie UM Chorzów.

Oprócz lodowiska MORiS Chorzów przygotowuje się także do wznowienia, od 12 lutego:

  • działalności basenów przy ul. Granicznej 92 i Placu Powstańców Śląskich, w tym zajęć aqua;
  • działalności saunarium przy Placu Powstańców Śląskich;
  • działalności saun przy ul. Dąbrowskiego 113, ul. Granicznej 92 (w hali basenowej) oraz przy ul. Lompy 10a;
  • możliwości korzystania z bieżni i korony stadionu przy ul. Lompy.

O ostatecznych wytycznych, które obowiązywać będą w obiektach sportowych na terenie Chorzowa, zdecyduje Rozporządzenie Rady Ministrów.

- Zapewniamy jednak, że jak zawsze, dokładamy wszelkich starań, aby otworzyć nasze obiekty dla możliwie jak największej grupy klientów w jak najszybszym terminie. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Prosimy śledzić naszą stronę internetową, na której zawsze znajdą Państwo aktualne informacje. Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość! - czytamy na stronie MORiS Chorzów. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.