Wiadomości z Chorzowa

Czy w Chorzowie brakuje toalet? Czy będzie WC na Amelungu?

 • Dodano: 2019-06-04 08:45, aktualizacja: 2019-06-04 12:40

Czy będzie WC na Amelungu? Temat publicznych toalet budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców Chorzowa
Na nowym rynku w Chorzowie będzie WC, ale co z resztą miasta? Nasi czytelnicy pytają o toalety publiczne i wielu z nich wskazuje na obszar stawu Amelung – popularnego miejsca wypoczynku, chętnie odwiedzanego przez chorzowskich wędkarzy, ale także rodziny z dziećmi.

- Mieszkam przy tym stawie i na szczęście w blokach mamy domofony, żeby ludzie nie mylili z WC. Wszyscy pod krzaczek jak za starego pierwy. Tylko człowiek i natura – pisze internauta Lolek.

- Przejdź się między wałem a garażami, tam jest najwięcej tych „niespodzianek”. Ostatnio gdy spacerowałam z psem, jeden rybak załatwiał się tam gdzie łowił. Do Europy jeszcze nam bardzo daleko – dodaje Ewa

Toalety publiczne są tam gdzie chcieli tego mieszkańcy.

Jak wcześniej informowało biuro prasowe chorzowskiego Urzędu Miasta publiczne toalety są obecnie na Placu Hutników, w Parku Róż oraz na ul. Hutniczej przy Miejskim Domu Kultury „Batory”. Dodatkowo, w okresie wakacyjnym, toalety są uruchamiane na skwerach przy Placu Jana i Placu Mickiewicza oraz przy kościele św. Jadwigi. Według urzędników tylko tam były potrzebne.

- Toalety publiczne zostały postawione w tych miejscach, o które wnioskowali mieszkańcy. Jeśli pojawią się wnioski dotyczące kolejnych lokalizacji, to zostaną one wzięte pod uwagę przy planowaniu kolejnego budżetu – tłumaczy Karolina Skórka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Chorzów.

Wszystko więc w rękach mieszkańców Chorzowa, którzy powinni wskazać urzędnikom gdzie powinny stanąć nowe miejskie szalety. Jednak stan tych, które uruchomiono do tej pory budzi spore zastrzeżenia naszych czytelników.

- Niestety, przykro stwierdzić, ale nie ma w Chorzowie publicznych toalet – pisze Ewa.

- Przecież jest na Placu Hutników toaleta w opłakanym stanie za ponad 100 tys złotych – dodaje Mateusz.

W jakim stanie jest toaleta na Placu Hutników, na którą osiem lat temu miasto wydało 120 tys złotych, trudno stwierdzić, bo jest ona... zamknięta. Według urzędników zastąpi ją nowa, która powstaje na rynku. Przy ulicy Hutniczej w Chorzowie Batory stoi zaś, mało estetyczne, przenośne WC.


Źródło: Maciej Poloczek

Komentarze (8)    dodaj »

 • Martesa

  Szkoda że nowo otwarty rynek nie ma choć jednej toalety. Nie zawsze UM jest otwarty. Toalety powinny być obowiązkowo w miejscach gdzie masowo odpoczywają ludzie.

 • mieszkanka

  Dziwi mnie brak toalety w tzw centrum przesiadkowym na równi z brakiem zegara w tym miejscu.

 • Biegunka

  A to trzeba interpelacji mieszkańców żeby wychodek postawić? To UM nie zdaje sobie sprawy że człowiek wydala? Śmieszne.

 • toi toi

  ta zeźlona budka na placów hutników była ładna puki menele i harhary nie zaczęli niszczyć i kraść w środku co popadnie samo się nie zniszczyło

 • andzej

  raz

 • uiuhh

  aaaa

 • toi toi

  ta zielona ubikacja na palców hutników była ładna puki wandale i menele nie zaczęli niszczyć obsikiwać i wyrywać i kraść w środku dlatego zamkniete

 • toi toi

  ubikacja na placów hutników ta zielona budka była ładna puki menele i wandale nie zniszczyli posikali samo się nie zniszczyło

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również