Wiadomości z Chorzowa

Dały włos na Dzień Kobiet, bo warto pomagać!

  • Dodano: 2022-03-10 09:15

Odcięły warkocze w szczytnym celu – po raz piąty w Chorzowie odbyła się akcja „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn", polegająca na obcinaniu włosów dla Fundacji Rak'n'Roll. Przekazano je na tworzenie peruk dla osób, które w wyniku choroby i leczenia je straciły.

Włosy przekazane zostały fundacji Rak'n'Roll

W tegorocznej edycji, która była realizowana w dwóch salonach fryzjerskich - Mc Hair przy ul. Wolności 110 i „Viktoria" przy ul. 3 Maja - udział wzięły 33 panie, w tym również dziewczęta.

– Akcja polega na obcinaniu włosów i przekazaniu ich Fundacji do wykonania z nich peruk z włosów naturalnych, które są bardzo drogie, ale też bardzo potrzebne paniom po chorobach onkologicznych, po nowotworach, po trudnym leczeniu. Dla nich te peruki mają bardzo duże znaczenie – podkreśla Marzena Piotrowska, opiekunka szkolnego koła wolontariuszy w Szkole Podstawowej numer 21 i pomysłodawczyni akcji. – Fryzjerki bezpłatnie poświęcają swój czas, aby stworzyć piękne fryzury. Co roku jest więcej chętnych niż możemy obciąć. A le im więcej włosów, tym lepiej – zaznacza.

– Ten szczytny cel uczy nas wszystkich, starszych i młodszych, że warto pomagać. A wspólnie możemy znacznie więcej osiągnąć – podkreśla Magdalena Nowińska, jedna z uczestniczek.

– Warto pomagać, bo każdy dobry uczynek wraca, a wiadomo, że również nasi rówieśnicy chorują na raka i też nie mają włosów. Chcemy ich w ten sposób wspierać – dodaje Magdalena Panic, uczennica szkoły podstawowej.

W salonie Mc Hair akcja odbyła się już po raz piąty.

– Zaczęło się od jednej dziewczynki, która chciała oddać włosy. Potem zgłosiły się też jej koleżanki. Podłapałyśmy temat i zaprosiliśmy też za pośrednictwem mediów społecznościach inne panie, które właśnie w ten sposób zdecydowały się uczcić Dzień Kobiet – wyjaśnia Dorota Bojdo z salonu Mc Hair.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również