Wiadomości z Chorzowa

Dni Chorzowa 2020 odwołane! Pieniądze zostaną przekazane na walkę z epidemią

  • Dodano: 2020-03-23 08:30, aktualizacja: 2020-03-23 19:51

Dni Chorzowa w tym roku się nie odbędą. Pieniądze zostaną przekazane na ważniejszy cel – taką decyzję podjęły władze miasta. Fundusze, które miały być przeznaczone na organizację imprez w ramach święta miasta, zostaną przekazane głównie na wsparcie działań związanych z epidemią.

- Podjąłem decyzję o rezygnacji w tym roku z imprez plenerowych w ramach święta miasta. Pieniądze, które były zabezpieczone na ten cel będą przeznaczone na wsparcie działań związanych z epidemią. Teraz to nasz główny cel! Pieniądze, zamiast na rozrywkę powinny być skierowane na obszary związane ze zdrowiem mieszkańców oraz minimalizowaniem skutków epidemii - napisał prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Podobną decyzję podjęły władze Wojkowic. Tam pieniądze na organizację imprezy zostały przekazane na zakup respiratora do szpitala w sąsiedniej Czeladzi. Dni Piekar Śląskich również zostały odwołane. Pieniądze, które miały zostać wydane na trzydniową zabawę będą przeznaczone na ochronę zdrowia.

Obecnie zakażonych koronawirusem jest 5 chorzowian. 2 przebywa w Szpitalu Specjalistycznym, 2 osoby są w kwarantannie domowej, 1 osoba przebywa w szpitalu w Raciborzu. 195 osób jest poddanych kwarantannie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tata

    Jestem za!

  • Wow

    To może będą maseczki dla wszystkich mieszkańców a nie tylko wybrańców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również