Wiadomości z Chorzowa

Dotacje na zmianę sposobu ogrzewania - komunikat

 • Dodano: 2021-08-23 08:15, aktualizacja: 2021-08-23 06:43

Tak dla ekologii mówi w Chorzowie co raz więcej osób! 550 osób, które zgłosiły chęć zmiany sposobu ogrzewania niemal wyczerpały już tegoroczną pulę pieniędzy na dofinansowanie wymiany - czyli 2 miliony złotych.

W związku z tym, że tegoroczny budżet na walkę z niską emisją powoli się wyczerpuje, będziemy musieli zakończyć zbieranie wniosków wcześniej niż zapowiedziany 15 września. Wszystkie osoby, które dopiero teraz chciały złożyć wniosek zachęcamy do zaplanowania tej inwestycji na rok 2022 i złożenie wniosku już na samym początku przyszłego roku.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Proekologiczny mieszkaniec

  Samiutki rynek. Mieszkanie wzięliśmy do remontu kilka lat wstecz z piecem na węgiel. I wzięliśmy kota w worku - w 1993 roku (jakby ktoś nie umiał liczyć 30 lat wstecz) ktoś wziął dofinansowanie...I oczywiście odmowa... W ramach protestu odbędzie się wkrótce pokaz - skoro urząd Miasta nie dba o eko to ja tym bardziej nie będę dbał... A skoro mieszkam 50m od UM i 30m od rynku to poczekam sobie na jakąś większą imprezę... Muszę zdążyć do tego czasu naciąć opon na rozpałkę...Z tego miejsca pozdrawiam Pana Michalika,ktory [...]o nie rozumie ludzi w swoim mieście... Widać rozumie tylko mowę swojego stołka... Dla patologii zawsze znajdą się pieniądze, dla uczciwych ludzi pracujących już pieniędzy nie ma...Będzie jeszcze o mnie głośno i widno...

 • Ess

  Niby gdzie?? Składałem wniosek i co?? Odpowiedź to brak dostępu do sieci gazowej uniemożliwia zmianę pieca!!!

 • Erwest z Powstańców

  Ok. Mieszkamy w zabytkowej kamienicy w centrum. Nie mamy w budynku gazu. Nigdy go nie było. Wszyscy sąsiedzi złożyli wnioski o dotacje na zmianę pieców. Nie ma w naszej kamienicy patologi ani mieszkań miejskich. Odp. UM. Nie należy się dotacja!! Dziękuję. Pozdrawiam. Więc w przyszłym roku kończymy z miejskimi śmieciami, utrzymaniem chodników i dróg. W ramach głosowania nie będziemy też opłacać podatków do kasy gminy Chorzów.

 • Gosia

  Czym uzasadniali odmowę?

 • No

  Jeśli dom należy do wspólnoty to proszę się zgłosić do zarządców wspólnoty o pomoc

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również