Wiadomości z Chorzowa

Duże pluszaki z różnych służb i instytucji zwracały uwagę na problem porzucania zwierząt

  • Dodano: 2020-07-21 06:15, aktualizacja: 2020-07-21 06:23

Wakacje to czas urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie pojawiający się problem porzucania zwierząt. Duże pluszaki z różnych służb, czy instytucji swoją obecnością mają zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji.

Na tak ważnym spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć Sznupka - maskotki śląskich policjantów


Sezon wakacji oraz czas urlopu rozpoczął się na dobre. Niektórzy z nas wyjechali na zasłużony wypoczynek, inni odliczają dni do wyjazdu lub dopiero planują, gdzie ruszyć na letnią eskapadę. Przykro o tym mówić, ale niektórzy w planach wakacyjnych pomijają zwierzęta, którymi się opiekują. W sezonie wakacyjnym Policja i Straż Miejska odnotowuje zwiększoną liczbę  porzuceń zwierząt, najczęściej psów i kotów. Nieodpowiedzialni właściciele, chcąc pozbyć się „problemu” przed wyjazdem na wymarzone wakacje, przywiązują swojego psa lub kota do drzew, elementów konstrukcji czy pustostanów, wybierają takie miejsca, gdzie zwierzę ma małe szanse na odnalezienie przez przypadkowego przechodnia. Akcja profilaktyczna pluszowych maskotek na czele z Żyrafą Basią z chorzowskiej Straży Miejskiej i policyjnym Sznupkiem, ma zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji.

Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich, jak również o dobro naszych zwierząt. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.