Wiadomości z Chorzowa

Dwa sklepy z nielegalnymi towarami w Chorzowie

 • Dodano: 2023-01-19 07:15, aktualizacja: 2023-01-19 07:27

Ponad 800 przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi, papierosy bez polskiej akcyzy i marihuana. To wynik przeprowadzonej przez chorzowskich policjantów akcji.

Dwie kobiety zostały zatrzymane, usłyszały już zarzuty

W poniedziałek 16 stycznia br. policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z chorzowskiej komendy odwiedzili dwa sklepy na terenie naszego miasta. Miała być w nich sprzedawana odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. W dwóch placówkach policjanci zabezpieczyli ponad 800 podrobionych przedmiotów. Wśród nich były: torby, plecaki, perfumy, a także wyroby odzieżowe takie jak bluzy dresowe, koszulki, czapki czy też różnego rodzaju bielizna. W trakcie przeszukania lokali policjanci znaleźli również papierosy bez polskich znaków akcyzy. Za nielegalny proceder odpowiedzialne były dwie kobiety. 35-latka z Chorzowa oraz 26-letnia mieszkanka Piekar Śląskich. Na dodatek w mieszkaniu młodszej z kobiet zajmujących się handlem podrobionymi towarami policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany. Obie kobiety zostały zatrzymane, usłyszały zarzuty. Za naruszenie, określone w art. 305 ust. 3 Ustawy Prawo własności przemysłowej grozi im do 5 lat więzienia. Z kolei posiadanie substancji psychoaktywnych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Prokurator dziura w du p ie

  Panie nie pomyślały. Mogły powiedzieć że są poławiaczkami bursztynu z Hiszpanii. A tak to lipa, za te 0,01 grama marihuany bez akcyzy to będzie wyrok 12 lat, a za ciuchy jakieś 6 mc w zawieszeniu. Można się rozejść, wszystko już ustalone.

  • Prokurator dziura w du p ie
   2023-01-19 12:34
  • odpowiedz
 • wania

  Patrząc na opisy produktów trąca ukrainą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również