Wiadomości z Chorzowa

Nielegalne wysypisko śmieci w Chorzowie zlikwidowane. Urząd Miasta z apelem

  • Dodano: 2022-08-03 14:45

To nie pierwszy raz, gdy władze Chorzowa są zmuszone do oddelegowania pracowników do uprzątnięcia nielegalnych wysypisk śmieci na terenie miasta. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Choć w Chorzowie koszy na śmieci, śmietników i punktów odbioru rozmaitych odpadów nie brakuje to niektórym najwidoczniej nie po drodze jest z przestrzeganiem prawa i porządku publicznego. Wiele osób wciąż pozbywa się śmieci w miejscach kompletnie do tego nieprzeznaczonych.

Władze miasta poinformowały właśnie o uprzątnięciu kolejnego nielegalnego składowiska śmieci. Wysypisko zostało zlokalizowane i usunięte. Jednak każda taka sytuacja rodzi nie tylko problemy organizacyjne, ale i dodatkowe koszty!

Miasto musiał ponieść koszty usuwając nielegalne wysypisko!

Niestety w mieście wciąż powstają kolejne składowiska, na których można znaleźć stare opony, meble, czy odpady po remoncie. Miasto reaguje na każdy taki przypadek czy zgłoszenie, ale wiąże się to z kosztami – przekonuje UM Chorzów.

Dzikie wysypisko śmieci znajdowały się przy ul. Janasa, a przez usunięcie 40 metrów sześciennych śmieci budżet miasta stracił 4180 złotych!

Przypominamy, że przy ul. Bytkowskiej 15 funkcjonuje PSZOK, w którym można nieodpłatnie oddawać odpady, jakie powstają w gospodarstwie domowym. Oprócz tego każdy mieszkaniec ma zapewniony odbiór wielkich gabarytów, który jest realizowany zgodnie z harmonogramem – zapewniają władze Chorzowa.

Harmonogram odbioru śmieci, w tym odpadów wielkogabarytowych jest stale dostępny na dedykowanej stronie internetowej.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również