Wiadomości z Chorzowa

Dziś w Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw!

  • Dodano: 2022-08-03 14:15

Dziś w Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw. Nowa atrakcja dla dzieci zlokalizowana jest zachodniej części parku, tuż za Ogrodem Społeczności Parkowej.

Wodny plac zabaw w Parku Śląskim

Powierzchnia placu wodnego wynosi około 200m². Na jego terenie znajduje się 9 atrakcji wodnych m.in.: tryskające fontanny, gejzery. Całość ozdobiono w bajkowym klimacie. Co ważne, teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety także dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe. 

- Nowa przestrzeń jest świetnym uzupełnieniem oferty Parku Śląskiego. Łatwo tutaj trafić. Na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw, tuż za nim powstała wodna bawialnia. Dzieciaki na pewno pokochają to miejsce - czytamy na stronie Parku Śląskiego.

Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli od godz. 10:00 do 19:00 za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą. Już teraz zapraszamy całe rodziny na zabawę w naszym nowym parku wodnym. 

- Wybudowany za kwotę 1,5 mln zł wodny plac zabaw to kolejna inwestycja w Parku Śląskim realizowana przy wsparciu flagowego programu JESSICA. Jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Czas jest idealny, mamy bowiem środek wakacji. Jedyne życzenie, to pogoda. Oby letnia aura utrzymała się jak najdłużej. To nie koniec planowanych atrakcji w Parku Śląskim. Jeszcze w tym roku w Zielonych Płucach Śląska uruchomione zostanie miasteczko ruchu drogowego - Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Zrealizowała ją w formule "projektuj i buduj" spółka GIJO KAPSA. Umowa opiewała na 1 450 000 zł.

Dziś w Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również