Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Brass Wood w Parku Śląskim [ZDJĘCIA+FILM]

  • Dodano: 2022-07-14 10:45

W środę okolice Kręgów Tanecznych w Parku Śląskim zamieniły się w magiczne, muzyczne miasteczko, w którym  można było posłuchać autentycznego brzmienia kapel i zespołów brassowych. 

Z zawodową sekcją komandorów międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble zagrali m.in. Kapela Fedaków, Bsa Brass, Gryfnioki, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Dęta Huty Łabęda. Koncerty unplugged trwały do wieczora. 

Brasswood Korzenie

Brasswood Korzenie to seria koncertów eko-akustycznych bez prądu, na których istnieje możliwość posłuchania autentycznego brzmienia żywych instrumentów bez sztucznego nagłośnienia. Koncerty odbywają się w pięknych zakątkach natury w ramach luźnych występów i jamów polskich kapel, orkiestr i brass bandów. 

Projekt wyprowadza muzykę do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze, prezentuje liczne brzmienia i promuje instrumentalne tradycje muzyczne. Koncerty, flesz moby i parady odbywają się pod sztandarem międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble, która podróżując po świecie, zaprasza do występów i nagrań lokalnych muzyków ze szkół, orkiestr i ludowych kapel. W ten sposób łączy także amatorów z zawodowcami i spełnia marzenia młodych instrumentalistów o wielkich koncertach z artystami dużego formatu. 

W ciągu 6 lat w ramach orkiestry założonej przez nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki L.U.C. zagrało już ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Partnerem projektu Brasswood Korzenie w Katowicach jest Stowarzyszenie Pokolenie, Park Śląski oraz Narodowe Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również