Wiadomości z Chorzowa

Akcja „Posprzątaj po swoim psie” w Parku Śląskim

  • Dodano: 2022-03-22 07:00, aktualizacja: 2022-03-21 16:08

Sprzątanie po swoim pupilu to obowiązek – przypominają chorzowscy strażnicy miejscy. We współpracy z Parkiem Śląskim zorganizowali akcję „Posprzątaj po swoim psie”, która ma nakłonić właścicieli psów do sprzątania odchodów swoich czworonogów.

Sprzątaj to, co psy narobiły!

Chorzowska Straż Miejska we współpracy z Parkiem Śląskim zorganizowała akcję „Posprzątaj po swoim psie”. W jej ramach powstało nagranie, które ma przekonać właścicieli czworonogów o konieczności sprzątania psich odchodów. Mottem podsumowującym akcję jest zdanie: Aby spacer z dziećmi był miły, sprzątaj to, co psy narobiły. To apel dzieci bawiących się na placach zabaw i zieleńcach do właścicieli psów.

Wyjątkowy spot możecie obejrzeć poniżej! 

Obowiązek każdego właściciela

Warto pamiętać, że sprzątanie po swoim pupilu należy do obowiązków każdego właściciela czworonoga. Dla jednych psie odchody to problem estetyczny, innym ich obecność może jednak po prostu zagrażać. Mowa tutaj szczególnie o małych dzieciach, które niczego nieświadome bawią się na placach zabaw i terenach zielonych. Strażnicy miejscy przypominają, że właściciele psów, którzy nie wywiązują się z obowiązku sprzątania, mogą otrzymać mandat w wysokości do 500 złotych. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Wanda Sułkowska

    Nagrania, ulotki, zachęcające odezwy w gwarze na chodnikach - to nie działa. Skuteczne są tylko i wyłącznie mandaty. Właściciel dwóch psów wyprowadzanych na zieleńce wokół Centrum Edukacji nawet nie miał przy sobie worków, a SM zastosowała w miłym tonie pouczenie. To jest mało. Trzeba zaostrzyć procedurę.YES!

  • Wanda Sułkowska

    Obowiązek sprzątania psich odchodów trwa od lat, a każdy miejski zieleniec jest zanieczyszczony. W psim kale mogą znajdować się jaja, cysty, zarodniki, a nawet dojrzałe formy groźnych dla człowieka pasożytów. To co robi w tej sprawie SM jest wysoce niewystarczające. Łagodne pouczenia drania z psem, który nawet nie ma przy sobie worków na odchody jest kpiną z problemu. Jedynym sposobem jest karanie mandatem.

  • NICO

    kiedy zrobicie akcje POSPRZĄTAJ PO SWOIM WŁAŚCICIELU brud koło lawek przy wejsciu do parku(od strony SHELL 100 Lecie) jest nie sprzatane od miesięcy może ktos bieże za to pieniadze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również