Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dwie ulice w Chorzowie zdekomunizowane

  • Dodano: 2018-04-26 13:15

Ulice Szabatowskiego i Maronia od 12 kwietnia przestały istnieć. Na mocy ustawy dekomunizacyjnej i zarządzeń zastępczych wojewody śląskiego otrzymały nazwy Kurta Aldera i Górnośląska.

To właśnie Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski zdecydował, by czekające na dekomunizację ulice Szabatowskiego i Maronia przestały istnieć. W ten sposób Józef Maroń, działacz komunistyczny ustąpił miejsca Kurtowi Alderowi, urodzonemu w Königshütte laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

W tym samym czasie pojawiła się ulica Górnośląska, a Ludwik Szabatowski, żołnierz Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej, działacz socjalistyczny i komunistyczny jako patron ulicy zniknął z mapy miasta.

Jak informuje biuro prasowe chorzowskiego Urzędu Miasta zmiana nazw ulic nie jest związana z przymusem wymiany dowodów osobistych przez mieszkańców zdekomunizowanych ulic.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Baron

    Powinniśmy się cieszyć że obecne władze dbają o takie szczegóły. Socjalizm to zbrodniczy system, przez który wielu z naszych rodaków straciło życie. Skutki odczuwamy niestety do dzisiaj i nadal trudno nam dogonić Europę zachodnią. PRECZ Z KOMUNĄ!!!

  • mieszkaniec

    Żenada z tą zmianą nazw....

  • Poldi

    Na jak dlugo???? Potem znowu jakis inny KACZOR zmieni to nazewnictwo .Jaki ten narod jest glupi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.