Wiadomości z Chorzowa

Dzięki dzielnicowemu i jego żonie nikt nie ucierpiał w wyniku awarii instalacji gazowej

 • Dodano: 2019-12-16 08:15, aktualizacja: 2019-12-16 08:21

Komendant Miejski Policji w Chorzowie otrzymał podziękowania od lokatorów jednego z bloku w Siemianowicach Śląskich.

Mieszkańcy wyrazili swą wdzięczność sierż. sztab. Rafałowi Kroteckiemu oraz jego żonie, dzięki którym żadna z osób nie ucierpiała w wyniku poważnej awarii instalacji gazowej. Szef chorzowskich policjantów mł. insp. Robert Łuszcz wręczył nagrodę dzielnicowemu i pogratulował postawy godnej munduru, życząc dalszych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Lokator jednego z bloków przy ul Emilii Plater w Siemianowicach Śląskich podziękował za uratowanie życia dzielnicowemu z Komisariatu Policji I w Chorzowie oraz jego żonie.

19 listopada br. o godz. 5.30 sierż. sztab. Rafał Krotecki wychodząc na spacer z psem, wyczuł na klatce schodowej ulatniający się gaz. Policjant poprosił żonę o pomoc w jak najszybszym zawiadomieniu sąsiadów o prawdopodobnej awarii. O wszystkim poinformował też odpowiednie służby. Gdy na miejsce przyjechało pogotowie gazowe, wszyscy lokatorzy byli już bezpieczni na zewnątrz budynku. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta i jego żony nikomu nic się nie stało, a po usunięciu awarii wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich mieszkań.

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Robert Łuszcz podziękował sierż. sztab. Rafałowi Kroteckiemu za godną naśladowania postawę.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Fokus

  Zgadzam się z Gc, jest mnóstwo ludzi o których nikt nie pisze i nie nagradza za pomoc innym, ale nie są policjantami i ich żonami

 • Gc

  A ja z mężem kilka lat temu pomogłam sąsiadą gdy im się paliło mieszkanie i żadnej nagrody nie dostałam, chociaż z mężem boso i w pizamie w środku nocy lataliśmy z wodą do mieszkania na przeciwko! Nawet nikt artykułu nie pisał o tym! Pewnie dlatego że jak straż przyjechała to już było ugaszone. Myślę że dużo jest takich ludzi o których nikt nie pisze i ich nie nagradza bo pomagają innym bezinteresownie!

 • Ginter

  To nie rozumiem, pomagałaś bezinteresownie czy nie??

 • wanda

  Często jest tak, że " coś się dzieje" a my nie reagujemy: z lenistwa, z abnegacji, z braku wyobraźni...Zakłady Azotowe w nocy emitują z komina czarny wyziew - niebo grafitowo szare...Wezwij SM, a rano zawiadom chorzowski Wydział Ochrony Środowiska...

 • Ginter

  A huta batory niby co robi nocami? Słychać to na cały Chorzów. Zero myśli o ekologi.

 • Wanda

  Interweniuj, działaj jeżeli coś Ci przeszkadza. Wykaż determinację, potrafisz. Jeżeli inteweniuje więcej niż jedna osoba. to skutek jest bliżej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.