Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Dzięki reakcji świadka mundurowi udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

  • Dodano: 2019-03-06 08:15, aktualizacja: 2019-03-06 08:27

Świadkowie zareagowali a mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali 55 letniego mieszkańca Katowic, który wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd
 

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwoniła mieszkanka i poinformowała, że jeden z kierujących wygląda jakby był pijany. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol z chorzowskiej drogówki. Gdy tylko stróże prawa namierzyli wskazany pojazd, natychmiast podjęli działanie uniemożliwiające kierującemu dalszą jazdę. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało u nieodpowiedzialnego kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy, teraz oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Jak się okazało nie był to jednak koniec interwencji, w trakcie wykonywania czynności przez mundurowych, podjechał syn zatrzymanego, którego ten poprosił wcześniej o pomoc w wydostaniu się z Chorzowa. Choć na szczęście był on trzeźwy to również poniesie konsekwencje, gdyż złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

Dziękujemy anonimowemu zgłaszającemu za właściwą reakcję. niewykluczone, że przekazana policji informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa, to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "nie reagujesz- akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.