Wiadomości z Chorzowa

Dzięki reakcji świadka złodziej trafił do więzienia

  • Dodano: 2022-01-05 06:30, aktualizacja: 2022-01-05 06:44

Policjanci z chorzowskiej jedynki zatrzymali 28-leniego mieszkańca miasta, który chwilę wcześniej w jednym ze sklepów ukradł głośniki. Jak się okazało nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, w grudniu również ukradł głośniki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

3 stycznia tuż po 11 do dyżurnego z chorzowskiej jedynki zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że był świadkiem kradzieży i teraz obserwuje złodzieja. We wskazane miejsce niezwłocznie skierowany został miejscowy patrol, jednakże przed przybyciem mundurowych złodziej zdążył wsiąść do tramwaju. Policjanci udali się za nim i na kolejnym przystanku wsiedli do tramwaju, tam od razu ich uwagę przykuł młody mężczyzna, gdyż po pierwsze nie miał maseczki, a ponadto jego wygląd odpowiadał przytoczonemu przez świadka rysopisowi. 28-latek został zatrzymany. Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie, jak ustalili śledczy, w grudniu z tego samego sklepu również ukradł głośniki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policja dziękuje za właściwą reakcję i przekazanie informacji. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Artur

    to mozna zrzutka na glosniki dla niedoszlego audiofila ? :P to moze go uratowac przed odsiadka, widac ze chlopak bardzo chce miec glosniki a go nie stac ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.