Wiadomości z Chorzowa

Dzięki reakcji świadka złodziej trafił do więzienia

  • Dodano: 2022-01-05 06:30, aktualizacja: 2022-01-05 06:44

Policjanci z chorzowskiej jedynki zatrzymali 28-leniego mieszkańca miasta, który chwilę wcześniej w jednym ze sklepów ukradł głośniki. Jak się okazało nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, w grudniu również ukradł głośniki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

3 stycznia tuż po 11 do dyżurnego z chorzowskiej jedynki zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że był świadkiem kradzieży i teraz obserwuje złodzieja. We wskazane miejsce niezwłocznie skierowany został miejscowy patrol, jednakże przed przybyciem mundurowych złodziej zdążył wsiąść do tramwaju. Policjanci udali się za nim i na kolejnym przystanku wsiedli do tramwaju, tam od razu ich uwagę przykuł młody mężczyzna, gdyż po pierwsze nie miał maseczki, a ponadto jego wygląd odpowiadał przytoczonemu przez świadka rysopisowi. 28-latek został zatrzymany. Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie, jak ustalili śledczy, w grudniu z tego samego sklepu również ukradł głośniki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policja dziękuje za właściwą reakcję i przekazanie informacji. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Artur

    to mozna zrzutka na glosniki dla niedoszlego audiofila ? :P to moze go uratowac przed odsiadka, widac ze chlopak bardzo chce miec glosniki a go nie stac ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również