Wiadomości z Chorzowa

Dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali 52-latka, który prowadził mając 3 promile!

  • Dodano: 2020-02-10 08:15, aktualizacja: 2020-02-08 16:34

Dzięki natychmiastowej reakcji świadków, mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali 52-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, który wsiadł za kierownicę tira mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W takim stanie poruszał się po autostradzie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nietrzeźwi na drogach to poważne zagrożenie dla innych kierujących


Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwonił mężczyzna i poinformował, że właśnie jedzie autostradą A-4 w kierunku Katowic i ma podejrzenie, że jadący przed nim kierowca ciężrowego Mana może być nietrzeźwy. Samochód w niekontrolowany sposób najeżdżał na sąsiednie pasy ruchu stwarzając zagrożenie dla innych. Informacja ta błyskawicznie trafiła do wszystkich patroli w mieście. Nieodpowiedzialnego kierowcę namierzyli mundurowi z autostradówki, natychmiast podjęli działanie uniemożliwiające kierującemu dalszą jazdę. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Pierwsze badanie kierującego ciężarówką wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a kolejne już ponad 3,2 promila. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy, a oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Dziękujemy anonimowemu zgłaszającemu za właściwą reakcję. Niewykluczone, że przekazana policji informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania,której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.