Wiadomości z Chorzowa

Dzielnicowi o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej z uczniami

  • Dodano: 2020-02-20 08:15, aktualizacja: 2020-02-20 07:17

Od początku tego roku szkolnego dzielnicowi z chorzowskiej komendy niemal codziennie prowadzą prelekcje z uczniami chorzowskich placówek oświatowych.

Tym razem z uczniami szkoły podstawowej nr 5 spotkali się dzielnicowi z komisariatu I, którzy rozmawiali o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej.Dzielnicowi z chorzowskiej "jedynki" spotkali się z uczniami klas ósmych w SP nr 5

W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z młodzieżą o czynach karalnych i przejawach demoralizacji, karach i środkach karnych przewidzianych przez ustawę, ale także o wybranych przepisach prawa, które młode osoby często naruszają, nie mając do końca świadomości konsekwencji swoich zachowań. Policjanci poruszyli problematykę przemocy i agresji szkolnej oraz rówieśniczej – również w aspekcie negatywnych zachowań występujących w internecie. Przemoc i hejt internetowy to coraz powszechniejsze zjawisko, o którym należy rozmawiać. Poruszono również temat odpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Z jednej strony przestępstwa takie jak znieważenie, zniesławienie czy groźby coraz częściej występują właśnie w cyberśrodowisku. Z drugiej strony część młodzieży ma skłonności do umieszczania w sieci swoich zdjęć, które początkowo wydają im się zabawne, a po pewnym czasie dochodzą do wniosku, że tego typu fotografie nie przedstawiają ich w najlepszym świetle. Niestety usunięcie takich zdjęć czy informacji ze swojego konta nie zawsze oznacza, że zostały one definitywnie skasowane. Czasem informacje umieszczane w internecie, takie jak zdjęcia, żyją potem własnym życiem i mogą trafić w niepowołane ręce bądź postawić nas w niekorzystnym świetle. Mamy nadzieję, że wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas zajęć, pozwoli im dokonać słusznych wyborów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.