Wiadomości z Chorzowa

Fałszywy funkcjonariusz wpadł na kradzieży

  • Dodano: 2020-03-13 07:00, aktualizacja: 2020-03-13 07:10

Policjanci z chorzowskiej „dwójki” zatrzymali 35-latka, który kilkanaście godzin wcześniej ukradł portfel mieszkańcowi Chorzowa.

Jak ustalili śledczy, nie było to jego jedyne przewinienie. W lutym, podając się za policjanta, oszukał co najmniej dwóch seniorów.

Mężczyzna usłyszał  zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany
 

W sobotę dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony o kradzieży portfela jednemu z mieszkańców miasta. Sprawą zajęli się mundurowi z chorzowskiego komisariatu II, którzy dzięki rozpoznaniu i wnikliwej analizie zabezpieczonych śladów, szybko wytypowali i zatrzymali złodzieja. W trakcie czynności procesowych policjanci porównali wizerunek złodzieja z opublikowanym kilka dni wcześniej portretem pamięciowym oszusta, który podając się za funkcjonariusza policji, okradł ze znacznej kwoty pieniędzy mieszkankę Świętochłowic. Ich przeczucie było trafne, a analizując podobne przestępstwa w naszym regionie, udowodnili mu kolejne oszustwo tą samą metodą w Siemianowicach Śląskich. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu na tę chwilę 3 zarzutów. Wczoraj, na wniosek śledczych, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.