Wiadomości z Chorzowa

Gratka dla fanów Anity Włodarczyk! Medale mistrzyni z Tokio w sobotę na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2021-09-16 10:00

Już w sobotę 18 września na Stadionie Śląskim będzie można zobaczyć medale olimpijskie Anity Włodarczyk i zrobić sobie z nimi zdjęcie! To wielka gratka dla fanów mistrzyni olimpijskiej z Tokio.

Trofea naszej mistrzyni będą dostępne do obejrzenia z bliska tylko w sobotę 18 września podczas zwiedzania Stadionu Śląskiego na trasie długiej. Wówczas chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z trzema złotymi medalami olimpijskimi zdobytymi przez Anitę Włodarczyk w rzucie młotem.

Od 7 września w Kotle Czarownic dostępna dla zwiedzających jest wystawa poświęcona Anicie Włodarczyk. Na ekspozycję możemy zobaczyć m.in. złote medale z Mistrzostw Europy i Świata, koszulkę z autografem, młot, którym rzuca Anita Włodarczyk, statuetki z gratulacjami od Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, tabliczki, które upamiętniają rekordy Anity Włodarczyk, nominacje olimpijskie, nagrody „Złote Kolce” dla najlepszych lekkoatletów w Polsce i wiele innych pamiątek.

Anita Włodarczyk jest trzykrotną mistrzynią olimpijską – złoto zdobyła w Londynie w 2012 roku, w  Rio de Janeiro w 2016 i kilka tygodni temu w Tokio. Lekkoatletka to także czterokrotna mistrzyni świata (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017). W rzucie młotem czterokrotnie zdobyła złoto w trakcie Mistrzostw Europy – mowa o Helsinkach 2012, Zurychu 2014, Amsterdamie 2016 i Berlinie w 2018.

Złote medale olimpijskie Anity Włodarczyk 18 września na Stadionie Śląskim

Władze Stadionu Śląskiego postanowiły dodać nowy element towarzyszący wystawie poświęconej multimedalistce w postaci jednodniowej ekspozycji jej medali olimpijskich. W najbliższą zwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z trzema złotymi medalami olimpijskimi zdobytymi przez Anitę Włodarczyk. Na Stadionie Śląskim znajdzie się profesjonalny fotograf, który wykona każdemu chętnemu bezpłatne zdjęcie.

Złoto olimpijskie to najcenniejszy medal dla każdego sportowca, dlatego nieczęsto się z nim rozstaje. Postanowiłam jednak dać fanom lekkiej atletyki możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i poczucia się choć przez chwilę jak mistrz olimpijski – przekonuje Anita Włodarczyk, multimedalistka w rzucie młotem.

Ekspozycja wraz z medalami olimpijskimi znajduje się z Sali Muzealnej i można ją obejrzeć w ramach długiej trasy zwiedzania Stadionu Śląskiego o godz. 10.00, 12.00 i 14.00.

Okazja do zobaczenia z bliska złotych medali z najważniejszych w życiu każdego sportowca zawodów nie zdarza się często. Dlatego tym bardziej zachęcam wszystkich fanów lekkiej atletyki do tego, by w planach na nadchodzącą sobotę obowiązkowo uwzględnić wizytę na Stadionie Śląskim – wyjaśnia Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Podczas zwiedzania będzie można nabyć gadżety stadionu z autografem złotej medalistki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również