Wiadomości z Chorzowa

Hajducki Orszak Trzech Króli kolędował przy pięknej szopce!

  • Dodano: 2022-01-07 11:00

W Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie, jako jeden z pierwszych w regionie, ruszył wczoraj Orszak Trzech Króli. Wierni przeszli ulicami miasta, by zjednoczyć się we wspólnym kolędowaniu przy szopce bożonarodzeniowej.
 

To pierwszy, ale nie jedyny Orszak Trzech Króli 6 stycznia w Chorzowie. Kolejny przeszedł przez Chorzów Stary. Tu uroczystości rozpoczęły się o 16.00 Mszą Świętą w kościele świętej Marii Magdaleny. Tuż po 17.00 wielobarwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Chorzowa Starego – Bożogrobców i Siemianowicką do ogrodów przy Starochorzowskim Domu Kultury. Tu, przy żywej szopce wspólnie kolędowano.
 

Jak wyglądały Orszaki Trzech Króli w innych miastach Metropolii? Podobnie, jak w latach ubiegłych w Bytomiu orszak ruszył o godzinie 14:30 z trzech różnych miejsc. A każdej grupie został przypisany inny kolor.

Zdecydowaliśmy się kontynuować to wydarzenie wspólnie z diecezją gliwicką, no i przyciąga to dużo mieszkańców tutaj nie tylko z Bytomia, ale też z okolic, no i myślimy, że jest to dobra forma tutaj uczczenia tego święta – mówi Tomasz Sanecki, UM w Bytomiu.

W Katowicach Orszak Trzech Króli zastąpiony został w tym roku przez pandemię grą miejską. Zresztą już drugi rok z rzędu. W tym roku pod hasłem „Droga do Betlejem”, ponieważ kończyła się przed Spodkiem, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie pt. „Polskie Betlejem” z udziałem wielu artystów.

Drużyny będą rozwiązywały różnego rodzaju zagadki i będą się dowiadywały też o ciekawostkach związanych z tą przestrzenią i będą zdobywały dary dla Trzech Króli, które będą musiały dostarczyć właśnie w okolice Spodka – mówi Adam Skowron, koordynator gry miejskiej „W Drodze do Betlejem”.
 

W Gliwicach natomiast zamiast Orszaku Trzech Króli w wersji pieszej – odbył się...orszak samochodowy. Z trzech różnych stron miasta uczestnicy jadąc samochodowymi kolumnami dojechali na parking przy galerii handlowej Arena, gdzie odbyło się wspólne – chociaż nadal w samochodach – kolędowanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również