Wiadomości z Chorzowa

Ich marzenia - tak inne od naszych? [FILM]

  • Dodano: 2018-12-19 09:00

Od lat zmagają się z niepełnosprawnością swoich dzieci, każdego dnia toczą walkę o ich bezpieczeństwo i wiedzą, że to się nie skończy. Mówią o swojej codzienności, o miłości i o szczęściu rodzinnym, o marzeniach.

"Marzę o tym, żeby sobie poradziła w życiu..."


"Żeby zmarł przede mną"...


"Żeby spotkał na swojej drodze samych dobrych ludzi"


Dokument opowiada o rodzicach i podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Chorzowie. Przejmująca opowieść o dorosłych lub dorastających osobach niepełnosprawnych, mniej lub bardziej samodzielnych. O tym, jak trudne i pełne nadziei na poprawę mają życie, oni i ich rodziny, bo nikt kto nie ma z bezpośredniej styczności z kimś takim, nie wie, jak wygląda ich codzienność. 

W materiale wzięło udział 5 niezwykłych rodzin, które każdego dnia walczą o lepszą przyszłość dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Zmagają się z barierami i ograniczeniami... nie tracą jednak nadziei. - czytamy w opisie filmu.

Warto go zobaczyć, dostrzec też takie osoby wokół nas, w przestrzeni miast, wśród sąsiadów, uczniów szkół. Jest ich więcej niż może się na pozór wydawać.

Film prezentowany był podczas Małych Festiwali Ty i Ja odbywających się w ramach XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie.

Reżyseria: Paweł Mikołajczyk, Sylwia Pradelok-Świerc

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również