Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Informacja na temat terenów MTK

  • Dodano: 2018-11-19 08:15, aktualizacja: 2018-11-19 07:56

W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiają się w internecie, publikujemy informacje dotyczące terenów MTK.

Plan Zagospodarowania Przestrzennego zakazuje inwestorom budowy na terenie MTK budynków mieszkalnych. Niestety w sierpniu tego roku weszła w życie specustawa mieszkaniowa tzw. ustawa deweloperska, która umożliwia właścicielom gruntów złożenie wniosku niezgodnego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dlatego właśnie do Urzędu Miasta trafił wniosek o budowę mieszkań na terenie, na którym nie przewiduje tego rodzaju zabudowy  Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Ta kontrowersyjna ustawa powstała w związku z programem Mieszkanie Plus.

Zgodnie ze wspomnianą ustawą rada miasta ma obowiązek przeprowadzić głosowanie nad tego typu wnioskiem. To więc radni ostatecznie decydują, czy na terenie np. usługowym zezwolą na budowę mieszkań.

Z tej furtki próbuje skorzystać właściciel działki na MTK. Jego wniosek trafił już do urzędu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na sesji, która odbędzie się 22 listopada.

Urząd Miasta nie jest stroną w tej sprawie, specustawa nakłada na nas rolę „notariusza”, czyli wykonawcy decyzji radnych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chorzowianka

    Nikt ale to nikt nie powinien się zgodzić na budowę mieszkań w tym miejscu !!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.