Wiadomości z Chorzowa

Jaki serwer www dla firmy

  • Dodano: 2015-06-18 16:30

Najbardziej rozpowszechnionym typem hostingu jest hosting współdzielony. Umożliwia on korzystanie wielu klientów z jednego serwera. Użytkownicy posiadają określoną limitem przestrzeń na dysku, gdzie mogą być gromadzone zasoby. Problemem jest jednak fakt, że dzielona jest również moc obliczeniowa procesorów, pojemność pamięci RAM, a także oprogramowanie. Walorami hostingu współdzielonego jest relatywnie niska cena, opieka administracyjna 24 godziny na dobę oraz uniwersalny panel do zarządzania usługą. Taka opcja dobra jest dla małych firm, które dopiero budują swoją pozycję na rynku oraz w przestrzeni internetowej. Ponieważ z zasobów serwera korzysta większa ilość użytkowników, więc również i koszty są równomiernie rozłożone. Nie musimy również obawiać się awarii, ponieważ urządzenia są pod nieustannym nadzorem pracowników technicznych serwerowni. Istotnym aspektem hostingu współdzielonego jest (jak sama nazwa wskazuje), nie tylko podział kosztów i miejsca na dysku, ale również mocy. Może zatem wystąpić ryzyko przeciążeń, jeżeli np. stronę jednego z klientów serwera odwiedzi np. bardzo dużo osób, wówczas witryna innego z użytkownika zasobów serwera może przestać się wyświetlać. Dlatego też przeszukując rynek usług hostingowych, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne udostępnianych urządzeń. Przykładową ofertę znajdziemy tutaj: serwery www.

Obecnie coraz większą konkurencję dla zwykłego hostingu stanowi technologia VPS (ang. Virtual Private Serwer), czyli tzw. serwery wirtualne tworzone na serwerach dedykowanych. Ich podstawowy atut stanowi większa możliwość zarządzania narzędziami takimi jak panele, aplikacje i programy oraz dokonywania dostosowanej do naszych potrzeb konfiguracji przy stosunkowo niskiej cenie. Każdy z użytkowników oprócz określonego miejsca w zasobach posiada również własny system operacyjny i oprogramowanie. Również cena VPS-ów jest korzystniejsza niż w przypadku klasycznych serwerów dedykowanych. VPS stanowią połączenie serwera dedykowanego i współdzielonego. W przypadku VPS-ów mamy zazwyczaj kilkunastu użytkowników na jednym serwerze, inaczej niż w przypadku serwerów współdzielonych, gdzie liczba ta dochodzi nawet do 1000 klientów.

Jeśli chodzi o serwery dedykowane, zyskujemy dzięki nim pełną moc obliczeniową i dowolność w zindywidualizowanej konfiguracji urządzenia. Cena jest relatywnie wyższa, ale oprócz elastyczności w zakresie środowiska operacyjnego, zyskujemy w zamian bezpieczeństwo, stabilność oraz wydajność. Jest to rozwiązanie dla dużych firm, którym zależy na utrzymaniu dobrej renomy na rynku. Z serwerów dedykowanych korzystają duże portale oraz sklepy internetowe. Więcej informacji o wykorzystaniu serwerów w biznesie możemy znaleźć na http://www.forbes.pl/zastosowania-hostingu-w-biznesie,artykuly,192316,1,1.html.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.