Wiadomości z Chorzowa

Jan Chrapek, prezes Ruchu Chorzów, podał się do dymisji. Następcę wyłoni konkurs

  • Dodano: 2019-06-06 15:00

Prezes Niebieskich oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki. Przyjęcie jego dymisji jest jedynie formalnością. Nowy prezes Ruchu Chorzów będzie wyłoniony w konkursie, który ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Ruchu Chorzów SA Jan Chrapek oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki. O kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco – tylko taki krótki komunikat opublikował we wtorek klub.

Dymisji prezesa Ruchu Chorzów domagali się kibice

Dymisji Jana Chrapka od dawna domagali się kibice Ruchu Chorzów. Wskazywali go jako jednego z winnych pierwszego w historii spadku drużyny Niebieskich do III ligi. Swoje rządzania przedstawili na początku maja na posiedzeniu Rady Nadzorczej klubu. Domagali się także odejścia Janusza Patermana, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej i byłego prezesa Ruchu Chorzów i Marka Mandli, dyrektora sportowego klubu. Pierwszy zrezygnował Paterman, później dymisję złożył Mandla.

Jan Chrapek jest bankowcem, w klubie pojawił się w październiku 2017 roku. Został wiceprezesem i zastępcą Janusza Patermana. W czerwcu 2018 roku  przejął zarządzenie w klubie, który spadł wtedy do II ligi.

Maciej PoloczekMaciej Poloczek
Źródło: Maciej Poloczek / foto: Ruch Chorzów FB

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • DoktorPrawa

    Mam nadzieje ze prokuratura krajowa i CBSP obserwuja wszystko i zbieraja dowody.Oto na naszych oczach rozgrywa sie przestepstwo o znamionach zorganizowanej grupy przestepczej.Prywatna spolka gieldowa jaka jest Ruch uzyskuje grant od miasta 4 mln PLN w ustawionym konkursie ( pozostalym grozono utrata zycia niczym w filmie gangsterskim - kazdy kto chcial uczestniczyc w nim mial rozmowe z ludzmi szefa slaskiej mafi Lukaszem L. Vel Laki odbywajacemu kare pozbawienia wolnosci w katowickim areszcie sledczym. Nie jest tajemnica iz grozacymi chcacym uczestniczyc w jonkutsie byli Maslak i Macius czyli tajni wspolpracownicy policji )Dodam iz zarzad GPW powinien tym samym zawiesic obrot akcjami jako iz mamy do czynienia z nabraniem zobowiazan w tym wyludzen z kas miasta celem podtawienia podmiotu w stan upadlosci.Jako karnista chcialbym prypomniec iz kazdej osobie bioracej w tym udzial groza wyroki od 12 lat w gore.Jednoczesnie chcialbym przypomniec iz nawet gdyby udalo sie stworzyc nowy twor pilkarski nje bedzie on mogl sie poslugiwac slowem Ruch w nazwie, znakiem R w herbie ani historia. Czyli tytuly mistrza jak rowniez inne trofea przepadna.

  • Pastuch

    Chce wam się jeszcze pisać o tym klubie? Czyta to ktoś?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.