Wiadomości z Chorzowa

Jarmark Bożonarodzeniowy na Nowym Rynku w Chorzowie [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-12-15 10:45

Kiermasz świątecznych ozdób i wyrobów regionalnych, karuzele oraz sceniczne występy – na Nowym Rynku w Chorzowie trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Zobaczcie jak wygląda!

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy na Nowym Rynku w Chorzowie

To pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy na zmodernizowanym chorzowskim rynku i dziesięć dni pełne świątecznych atrakcji. Przy gmachu Urzędu Miasta stanęły kramy z ręcznie robionymi ozdobami i regionalnymi specjałami, a na scenie wystąpi w sumie kilkunastu artystów. Na dzieci czekają dwie karuzele, w tym jedna darmowa. Dzieci i dorośli mogą także skorzystać z bogatego programu różnego rodzaju warsztatów: zdobienia pierników, tworzenia świątecznych świec czy pakowania prezentów.

Na jarmarku w Chorzowie można kupić m.in.: choinki, wykonane ręcznie stroiki, świece, girlandy, a także niepowtarzalne maskotki. Nie brakuje także czegoś dla podniebienia, można skosztować miodów pitnych, grzanego wina, serów, wędlin oraz pierników.

Zwieńczeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie wspólne strojenie choinki

Jarmark Bożonarodzeniowy w Chorzowie potrwa do przyszłej niedzieli, 22 grudnia. Stoiska w dni powszednie czynne są od 10.00 do 20.00, a w weekendy do 21.00. Z karuzel można korzystać codziennie od godz. 12.00. Zwieńczeniem jarmarku będzie Miejskie Strojenie Choinki, organizowane już po raz szósty. Udział w nim może wziąć każdy – wystarczy w piątek, 20 grudnia, o godzinie 18.00 przynieść ze sobą bombkę lub inną ozdobę i zawiesić na choince obok budynku poczty. 

Pełny program Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdziecie TUTAJ

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.