Wiadomości z Chorzowa

Jeremi dostał się na studia na Harvardzie. Aby studiować, potrzebuje naszej pomocy!

 • Dodano: 2024-05-23 13:30

Pochodzący ze Świętochłowic Jeremi Chabros obecnie jest studentem ostatniego roku medycyny na University of Cambridge. Kilka tygodni temu dowiedział się, że dostał się na wymarzone studia na Harvard University, na najlepszą uczelnię na świecie. Aby móc podjąć studia na Harvardzie, Jeremi potrzebuje wsparcia finansowego.

Wielki umysł

Jeremi pochodzi ze Świętochłowic i jako nastolatek uczęszczał do III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. Już jako licealista odnosił ogromne sukcesy naukowe, m.in. był stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Ministra Edukacji Narodowej i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, zajął 2. miejsce w Konkursie Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, a także wygrał krajową edycję wiedzy o mózgu Brain Bee.

Obecnie jest studentem ostatniego roku medycyny na University of Cambridge, gdzie wcześniej ukończył studia licencjackie z fizjologii, biologii rozwojowej i neurobiologii.

- Moim marzeniem jest zostanie lekarzem-naukowcem. Interesuję się przekrojem medycyny, nauk o mózgu i technologii. W szczególności fascynuje mnie neurochirurgia czynnościowa, gałąź chirurgii układu nerwowego zajmująca się przywracaniem jego funkcji przy wykorzystaniu stymulacji elektrycznej, magnetycznej, ultradźwiękowej, interfejsów mózg-maszyna i interfejsów peryferyjnych (na przykład u chorych z urazami rdzenia kręgowego czy nerwów rdzeniowych) – mówi Jeremi.

Niedawno Jeremi dowiedział się, że dostał się na studia na University od Harvard!

Kosztowna nauka

Marzeniem Jeremiego jest podjęcie jednorocznych studiów magisterskich na kierunku MPH in Quantitative Methods. Jest na to szansa, jednak studiowanie na Harvardzie wiąże się ze znacznymi kosztami. Jeremi otrzymał od Harvardu maksymalne oferowane stypendium za wybitne wyniki akademickie w wysokości 35 910$ - niestety za tę kwotę będzie w stanie pokryć koszty czesnego zaledwie na jeden semestr studiów. Jeremi wyjaśnia, że pozyskanie środków w jego sytuacji jest wyjątkowo trudne, mimo że otrzymał już 2 stypendia. Wymienia, że:

 1. Praktycznie wszystkie stypendia w Polsce są ograniczone dla studentów polskich uczelni,
 2. Stypendia dla studentów uczelni brytyjskich są ograniczone dla obywateli Wielkiej Brytanii,
 3. Ogromna większość stypendiów w USA jest ograniczona dla obywateli USA lub posiadaczy tzw. zielonej karty,
 4. Praktycznie nie istnieją stypendia dla obywateli Polski, którzy nie studiują w Polsce. 

To znacznie ogranicza możliwości otrzymania dodatkowych środków. 

Jeremi wskazuje, że bardzo ciężko mu prosić o pomoc, jednak jest to niepowtarzalna okazja na podjęcie nauki na najlepszej uczeni na świecie. Wyjaśnia, że zdobytą w te sposób wiedzę chciałby docelowo wykorzystać w celu poprawy leczenia pacjentów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Jeremi założył zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów czesnego, tych związanych ze zdobyciem wizy do USA i relokacją do Bostonu, w tym na bilety lotnicze czy wynajęcie pokoju. Podkreśla, że w czasie odbywania studiów zamierza pracować w maksymalnym dozwolonym wymiarze godzin jako asystent naukowy.

Link do zbiórki znajdziecie poniżej!

Komentarze (3)    dodaj »

 • Pacjent

  A my potem u pana Jeremiego 1500 za wizytę będziemy płacić bo on po Harvardzie jest

 • ares

  bez jaj... promowanie zbiórek na studia na harvardzie... po to, żeby chłopak i tak nigdy nie wrócił do kraju i tu nie leczył XD gdzie tu sens i logika, niech weźmie kredyt... na zachodzie to całkiem normalna rzecz

 • Jaja

  1 kwietnia już dawno za nami :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również