Wiadomości z Chorzowa

Jest skład nowej Chorzowskiej Rady Seniorów. Nie doszło do wyborów

 • Dodano: 2022-01-24 15:00

Poznaliśmy skład IV kadencji Chorzowskiej Rady Seniorów. Okazuje się jednak, że wybory radnych nie były potrzebne. Dlaczego?

Chorzowska Rada Seniorów IV kadencji skompletowana. Okazuje się jednak, że wybory nie były tym razem koniecznością, gdyż liczba kandydatów nie przekroczyła liczby przewidzianych w radzie miejsc. Zgłoszenia kandydatów do Chorzowskiej Rady Seniorów były przyjmowane przez UM Chorzów do 17 do 31 grudnia 2021.

Radnymi mogą zostać mieszkańcy Chorzowa, którzy posiadają poparcie co najmniej 15 innych chorzowian będących w wieku senioralnych, czyli 60+, a także przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku.

Powstał skład Chorzowskiej Rady Seniorów na IV kadencję

Według statutu, w skład rady wchodzi 15 osób. Jednak wśród zgłoszeń na IV kadencję działania rady znalazło się jedynie 11 kandydatur, a czego 10 rozpatrzono jako zgodne z regulaminem.

Zbyt mała liczba kandydatów nie była jednak powodem do anulowania całej procedury wyborczej. Zdecydowano o zastosowaniu paragrafu 7 ust. 10 Statutu Rady Seniorów – dotyczącego sytuacji, w której liczba kandydatur jest mniejsza lub równa 15. Zgodnie z nim, w tym przypadku nie przeprowadza się wyborów.

Za wybranych do Rady uznaje się zgłoszonych kandydatów, a odpowiednio pozostałe mandaty pozostają bez obsadzenia – czytamy w statucie.

Radni Chorzowskiej Rady Seniorów IV kadencji to:

 1. Ewa Domagała
 2. Andrzej Muszyński
 3. Maria Nowak
 4. Dariusz Olejniczak
 5. Irena Pąchalska
 6. Andrzej Sodowski
 7. Zdzisław Swoboda
 8. Pelagia Wasilewska
 9. Luiza Wysocka- Podorwanow
 10. Rozalia Ziaja

Chorzowska Rada Seniorów działa od 2015 roku i jest organem konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, stanowiącym forum w sprawach dotyczących seniorów miasta.

Komentarze (6)    dodaj »

 • AssT

  Jak widać przedstawiciel patokatotalibanu odstraszył już nawet seniorów. Dobre nasze! No geniusze spod znaku Hildy i Gerdy Tera do roboty. Bo na kawka to się idzie w park.

 • Tubylec

  No to terozki syniory i syniority załatwcie nom windy na czworty sztok ,bo po tych schodach to niy do sie zaiwaniać cołkie życie ! W wieżowcach nowet na piyrwszy sztok sie jadom a my na czworte piechty ! Robcie coś z tym naryszcie !

 • Maniak Herbaty

  Jakoś mnie to nie dziwi że nikt nie chcę usiąść obok Marii Nowak.

 • Jolka

  A dlaczego ? Nie znam kobity . Może napisz o co chodzi

 • Eryk

  Rypnij się w łyp to poznosz kobitę.

 • Edek

  Skoro nie znosz kobiety toś nie Chorzowianin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również