Wiadomości z Chorzowa

Już jutro spotkanie "Rosa na Trawie"

  • Dodano: 2022-08-22 10:00

Już jutro (23 sierpnia) o godzinie 16:00 na chorzowskim rynku odbędzie się spotkanie posłanki Moniki Rosy, posłanki Izabeli Leszczyny, Senatora Marka Plury, Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Aliny Bednarz, Radnego Chorzowa Bartłomieja Czai oraz dr. nauk ekonomicznych Bartłomieja Gabrysia w ramach dyżuru poselskiego w ramach akcji Rosa na Trawie.

Dyżury mają na celu spotkanie z mieszkańcami, rozmowy i dyskusje na najważniejsze tematy.

Dodatkowo odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą dotyczącą renty socjalnej.

Renta socjalna dla osoby z niepełnosprawnością wynosi dziś 1 217,98 zł miesięcznie

Drożyzna i inflacja sprawiają, że osoby z niepełnosprawnością posiadają coraz większe problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb, takich jak opłacenie rachunków, zakup żywności, środków higieny osobistej. Obywatelski projekt ustawy, który powstał z inicjatywy Adriana, Andrzeja i Kuby, którym patronuje Iwona Hartwich - Posłanka na Sejm RP, ma na celu zrównanie rent socjalnych do poziomu płacy minimalnej w Polsce. Ta ustawa, jeżeli weszłaby w życie, pozwoliłaby na godniejsze życie dla tych osób.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. To także doskonała okazja do porozmawiania z politykami i polityczkami z naszego regionu - zachęcają organizatorzy potkania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również