Wiadomości z Chorzowa

Już w przyszły piątek w Ogrodowej Strefie Kultury wystąpi Chorzowski Brass Band!

  • Dodano: 2021-08-02 11:30

Już w przyszły piątek w Ogrodowej Strefie Kultury wystąpi Chorzowski Brass Band – orkiestra z wieloletnim stażem. Organizatorem wydarzenia jest Starochorzowski Dom Kultury

Letni piątek z orkiestrą 

W ramach Letnich Piątków w Ogrodowej Strefie Kultury 6 sierpnia o godzinie 19.30 wystąpi Chorzowski Brass Band. Koncertująca od niemal stu lat orkiestra, swoje próby prowadzi w Starochorzowskim Domu Kultury. 

- Jest to świetna okazja nie tylko do tego, by poprzebywać w towarzystwie kultury. Ale również spędzenia czasu w otoczeniu zieleni. Zachęcamy, by zabrać swoje koce, ulubione przysmaki. Zróbmy razem piknik z kulturą w tle - możemy przeczytać na stronie wydarzenia.  

 

Chorzowski Brass Band 

Chorzowski Brass Band obecnie koncertuje pod batutą Andrzeja Safadera. W repertuarze orkiestry znajdują się operowe uwertury, muzyka sakralna, filmowa, popularne utwory ludowe, przeboje muzyczne, muzyka taneczna, bogaty wybór walców, polek i marszów, przepięknych kolęd oraz liczne standardy jazzowe. 

Orkiestra swoją muzyką uświetnia imprezy okolicznościowe, festyny, przemarsze, uroczystości państwowe, a w sezonie letnim organizuje koncerty plenerowe, na których wykonuje specjalnie przygotowany na tą okoliczność repertuar. Ostatnio uczestnicząc w projekcie Budżetu Obywatelskiego koncertując w wielu miastach naszego województwa, trasę zaczęli piękną Galą w Starochorzowskim Domu Kultury, na którym wystąpili wraz ze świetnymi wokalistami i tancerzami. 

Wakacyjne Piątki w Ogrodowej Strefie Kultury 

Wakacyjne piątki to letnie spotkania w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Każdy lipcowy i sierpniowy weekend rozpoczyna się koncertem czy filmem z muzyką na żywo.  

- Ważne, by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego przygotowaliśmy wiele różnorodnych stylów muzycznych i wydarzeń - od klasyki, przez folk, jazz, kończąc na znanych i lubianych popowych hitach, do których nawet będzie można potańczyć. Czasem głośno, czasem delikatnie. Nie zabraknie też starego dobrego niemego kina oraz spotkania z naszą śląską kulturą - mówią organizatorzy.  

Pozostałe wydarzenia:  

  • 13.08, godz. 19.30 - Koncert duetu GGDuo - Gabi i Wojtek Gąsior   
  • 14.08, godz. 20.30 - Ada! To nie wypada! – Plenerowe Kino w Ogrodowej Strefie Kultury   
  • 20.08, godz. 19.00 - “Muzyczne biesiadowanie z Larmodziejami”   
  • 27.08, godz. 13.00 - “Piknik EKO – FOLKOWY w ramach Ogrodowej Strefy Kultury” 

 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło Starochorzowski Dom Kultury

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również