Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

"KajTeroz", czyli rowery miejskie w Chorzowie

  • Dodano: 2018-09-29 08:00, aktualizacja: 2018-10-08 10:59

Od 11 października mieszkańcy Chorzowa będą mogli korzystać z rowerów miejskich. Tego dnia w ramach akcji „KajTeroz” w mieście pojawi się 15 stacji wypożyczeń oferujących w sumie 150 rowerów. Wypożyczalnie będą funkcjonowały w systemie Nextbike, pozwalając na wypożyczenie roweru za pomocą zainstalowanych na stacjach terminali, bądź poprzez aplikację mobilną „KajTeroz”.

W Chorzowie często korzystamy ze śląskiej godki przy nazywaniu miejskich akcji i wydarzeń. Myślę, że to idealna promocja naszego języka, dlatego i systemowi rowerów miejskich nadaliśmy śląską nazwę: KajTeroz. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba, a od 11 października właśnie to pytanie: „kaj teroz?” (czyli „gdzie teraz?”) chorzowscy rowerzyści będą zadawać coraz częściej” - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Docelowo, na terenie Chorzowa ma pojawić się 460 rowerów miejskich.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Daras

    Wszystko tak jak by,,,, ok,, ,, Moja żona ma na koncie 17zł.i nie może wypożyczyć roweru, gdy Wchodzi na konto to pisze,,,, NIEAKTYWNE,,, Dodzwonić się nie mogę bo po pół godziny słuchania muzyki już się nie chce

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.