Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Karta Dużej Rodziny - teraz mobilnie

  • Dodano: 2018-03-27 08:00, aktualizacja: 2018-03-27 08:10

Z początkiem roku Karta Dużej Rodziny uzyskała nową  formę - dokumentu elektronicznego.  Co to oznacza dla jej posiadaczy? Po pierwsze: Oszczędność czasu. Członkowie rodzin wielodzietnych nie muszą  czekać kilku tygodni na wydanie Kart, bowiem Karty w formie elektronicznej udostępniane są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym pracownik pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na Karty. Po drugie: oszczędność miejsca.  Nie ma już konieczności noszenia  przez wszystkich członków rodziny tradycyjnych, plastikowych Kart -  wystarczy, że jedna osoba na swoim telefonie wyświetli Karty wszystkich członków rodziny.

Czy taka forma Karty wiąże się z dodatkowymi  opłatami?  Nie - jeśli wnioskodawca  od razu złoży wniosek o wydanie obu form Karty, które są równorzędne.  Zwolnieni z opłat są również ci członkowie rodzin wielodzietnych, dla których wniosek o Kartę Dużej Rodziny został złożony przed 1 stycznia 2018r. i dla których wniosek o domówienie Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej zostanie złożony najpóźniej do 31 grudnia 2019r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie: http://ops.bip.chorzow.eu/index.php?kat=147427862942197235

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.