Wiadomości z Chorzowa

Katastrofa budowlana w Chorzowie: Zawaliła się kamienica przy ul. Dworcowej

 • Dodano: 2021-06-26 22:00, aktualizacja: 2021-09-30 20:07

W sobotę, 26 czerwca, po godzinie  20.00 w Chorzowie zawalił się tył jednej z kamienic położonych przy ul. Dworcowej 4, a więc w samym sercu miasta. Jak informuje straż pożarna, ocalał jedynie front budynku. 

Chorzowski magistrat podał, że to budynek prywatny, w którym prowadzony był remont. Prawdopodobnie z tego powodu nikt nie przebywał wewnątrz obiektu. Obecnie trwa akcja poszukiwawcza. Strażacy sprawdzają teren gruzowiska z psami tropiącymi.

- Doszło do zawalenia się tyłu kamienicy przy ul. Dworcowej. To budynek prywatny, w trakcie remontu. Wszystkie służby są już na miejscu. Ewakuowano mieszkańców z sąsiedniej kamienicy. Ekipa poszukiwawcza rozpoczyna działania. Mam nadzieję, że nie ma ofiar w tej katastrofie – informuje prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Na miejscu są już służby - straż pożarna z JRG Chorzów, zastępy z okolicznych miast m.in z Katowic, Gliwic oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia Zdroju, a także policja i pogotowie ratunkowe. Konieczna była ewakuacja mieszkańców sąsiedniej kamienicy. Jak podaje UM, mieszkańcy "nad Bocianem" będą mogli wrócić do domów jeszcze dziś, ale nie wiadomo o której godzinie dokładnie to nastąpi. 

W związku z katastrofą budowlaną zamknięto także pobliską Pizzerię pod Drewnianym Bocianem w Chorzowie.

- Uwaga! Jesteśmy zmuszeni zamknąć nasz lokal z powodu ewakuacji Dworcowej 1. Przyczyną jest walącą się ściana kamienicy naprzeciwko nas. Wszystkie zamówienia zostają anulowane. Prosimy o kontakt mailowy poczta@drewnianybocian.com.pl lub telefoniczny 608086350 w celu ustalenia zwrotów zamówień online. Nie wiemy co będzie jutro. Będziemy na bieżąco Was informować. Jutro raczej nie otworzymy – napisali właściciele w mediach społecznościowych.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Irol

  Żeby wyburzyć i zrobić z tymi ruderami porządek to trzeba by najpierw coś zrobić z konserwatorem zabytków , bo podejrzewam ,że jak w Bytomiu to całe śródmieście jest pod ochroną i nic się nie zrobi.

 • karlus ze Hugobergu

  Jak niy dbosz to tak mosz tako staro chaupa niyma za czym ślimtać

 • Tak jest

  Zaczęło się. Takich budynków w Chorzowie jest masa. Niech służby się szykują. Lata zaniedbań i oszczędności muszą tym skutkować. Sam mieszkam w kamienicy (ruderze) pod administracją miasta. Mieszkańcy zgłaszają, komisję przychodzą i człowiek słyszy : " Panie to jeszcze będzie stało 100 lat" . Mam nadzieję że jak dojdzie do tragedii odpowiedzialni "urzędnicy" spędzą bardzo długie lata w więzieniu.

 • Krycha

  Wszystkie te stare domy trza by było zbulić ,Przeca to ino trzymie się na tapetach. A jak tapeta urwiom to gich i dom sie wali. Postawić wieżowce co kupa ludkow wlezie i zrobi sie kupa placu na zielone co by my mieli czym dychać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również