Wiadomości z Chorzowa

Katowice nie dołożą się do organizacji Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2021-12-15 12:15

Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim oficjalnie zapowiedziana. Okazuje się jednak, że Katowice postanowiły nie współorganizować imprezy Polsatu. Skąd decyzja?

Sylwestrowa Moc Przebojów od 2015 roku przyciąga tłumy chętnych do wspólnej zabawy w ostatni dzień roku. Najpierw była organizowana przez stację Polsat wraz z katowickim magistratem na placu przed Spodkiem. W 2018 roku zdecydowano o przeniesieniu wydarzenia na Stadion Śląski i nadaniu mu większej rangi.

W ubiegłym roku pandemia spowodowała, że zdecydowano o zawieszeniu organizacji imprezy plenerowej ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Jednak w tym roku Sylwestrowa Moc Przebojów przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego wróci do Kotła Czarownic. Wśród organizatorów koncertu transmitowanego przez Polsat próżno jednak szukać stolicy województwa.

Katowice nie są współorganizatorami Sylwestra na Stadionie Śląskim

Katowicki ratusz wyjaśnił, że do miasta nie napłynęła żadna oferta w sprawie organizacji tegorocznego sylwestra. Czy chodzi o oszczędności w kasie miasta? Do tej pory Katowic dość dużo dokładały do stworzenia imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim. Tylko w 2019 roku był to ponad milion złotych.

Nieoficjalnie mówi się, że władze miasta nie popierają zorganizowania dużego wydarzenia z okazji Sylwestra przy tak wysokich liczbach nowych zakażeń w czwartej fali pandemii. Katowice mają nie planować przygotowania dla mieszkańców konkurencji wobec imprezy Polsatu.

Podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów zagrają m.in.  Paweł Domagała, Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski, Doda, Danzel, Bajm czy Dr Alban.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ręce opadają

    I fajnie. Cały tauzen bawi się za free

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również