Wiadomości z Chorzowa

Znamy szczegóły 30. Finału WOŚP w Chorzowie. Sztab w ZST nr 1 ogłosił program

  • Dodano: 2021-12-15 11:00

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie będzie zdecydowanie dla aktywnych. Sztab WOŚP w ZST nr 1 przygotował m.in. zawody pływackie, biegi i rajd rowerowy!

30,. Finał WOŚP w Chorzowie zdecydowanie stanie pod znakiem intensywnej aktywności fizycznej. Sztab w Zespole Szkół Technicznych nr 1 wraz z MORiS Chorzów zapewni chorzowianom sporą dawkę ruchu.

Wiadomo już, że po raz siódmy ruszy „Bieg z Sercem WOŚP”. To jednak nie wszystko, gdyż sportowe atrakcje potrwają przez cały WOŚP-owy weekend. Zaplanowano rywalizację sportową w formie pływania, biegania i jazdy na rowerze!

30. Finał WOŚP w Chorzowie na sportowo już 29 i 30 stycznia

Już 29 stycznia o godzinie 10.00 na basenie MORiS-u przy ul. Powstanców będzie można wziąć udział w zawodach pływackich, a dwie godziny później wystartuje liczący 15 kilometrów Rajd Rowerowy ulicami Chorzowa. Wydarzenie jest współorganizowane przez Chorzowski Klub Rowerowy i będzie mogło wziąć w nim udział 100 kolarzy, którzy zapiszą się na rajd i wniosą opłatę w wysokości 15 złotych.

30 stycznia 2022 roku, w dzień 30. Finału, odbędzie się siódma edycja „Biegu z Sercem” zarówno dla dorosłych i młodzieży, jak i osobna rywalizacja dla dzieci. Impreza będzie miała podwójny charakter – będzie można wciąż udział w biegu w tradycyjny sposób, jak i wirtualnie w dniach od 20 do 30 stycznia. W tym przypadku liczy się również rywalizacja nordic walking.

Udział w wydarzeniach jest darmowy, jednak uczestnicy będą zobowiązani do wpłacenia datku w celu wsparcia WOŚP.

Sztab WOŚP w Chorzowie potrzebuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizowanych wydarzeniach podczas 30. Finału. Formularz rejestracyjny jest dostępny na specjalnie przygotowanej stronie internetowej

Wolontariusze są kluczowym ogniwem, bez którego żadna impreza sportowa się nie odbędzie! Jeśli lubisz pracę w zespole i nie boisz się wyzwań dołącz do Nas – przekonuje sztab WOŚP w ZST nr 1.

Choć do Finału pozostało 1,5 miesiąca to już dziś można wesprzeć chorzowski sztab za pomocą uruchomionej eSkarbonki.

Organizatorem 30. Finału jest Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie przy ZST nr 1, a także UM Chorzów, MORiS Chorzów i Chorzowski Klub Rowerowy.

Tym razem celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Ze środków, który uzbiera WOŚP w przyszłym roku mają zostać kupione m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń i nie tylko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również