Wiadomości z Chorzowa

Kibice Ruchu oddają krew. Klub zachęca do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa

  • Dodano: 2021-11-22 12:00, aktualizacja: 2021-11-22 13:26

Klub sportowy Ruch Chorzów zachęca kibiców do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. Mobilne punkty poboru krwi będą czekać na chętnych w Chorzowie i Świętochłowicach w czwartek 25 listopada.

Ruch Chorzów namawia kibiców do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa

– "Płynie w nas niebieska krew..." Możecie się nią podzielić, ratując ludzkie życie. 25 listopada świetna okazja w Miasto Chorzów i Świętochłowice. Zachęcamy! – przekazuje klub sportowy Ruch Chorzów poprzez media społecznościowe.

Tego dnia pobór krwi odbędzie się jednocześnie w dwóch śląskich miastach – Chorzowie i Świętochłowicach. W Chorzowie specjalny autobus przystosowany do poboru krwi stanie na placu Hutników przy ulicy Kościuszki, natomiast w Świętochłowicach autobus zatrzyma się pod Urzędem Miejskim przy ulicy Katowickiej 54. Oba autobusy będą czekały na chętnych w godzinach od 8:00 do 14:00.

Klub z Chorzowa zachęca do podawania hasła "Ruch Chorzów", co umożliwi policzenie, ile litrów krwi oddali fani "Niebieskich".

Akcja krwiodawstwa w Chorzowie i Świętochłowicach

W czasie pandemii osoby oddające krew, jej składniki lub osocze po przebytej chorobie COVID-19 otrzymują dwa dni wolnego od pracy – dzień poboru i następny. Kibicom Ruchu Chorzów dodatkowe dni wolne mogą przydać się z okazji piątkowego meczu (26 listopada) z Motorem Lublin.

Osobom, które oddały krew już co najmniej 3 razy, przysługuje również 33% zniżki na przejazdy publicznym transportem zbiorowym.

Kibice Ruchu oddają krew. Klub zachęca do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Xyz

    Nie wiem jak komu ale mnie płynie czerwona krew ,to chyba zbierają dla ufoludków :-)

  • Adolf

    90% krwi do utylizacji - zbyt duze stezenie alkoholu i narkotykow

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.