Wiadomości z Chorzowa

Kibice Ruchu oddają krew. Klub zachęca do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa

  • Dodano: 2021-11-22 12:00, aktualizacja: 2021-11-22 13:26

Klub sportowy Ruch Chorzów zachęca kibiców do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. Mobilne punkty poboru krwi będą czekać na chętnych w Chorzowie i Świętochłowicach w czwartek 25 listopada.

Ruch Chorzów namawia kibiców do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa

– "Płynie w nas niebieska krew..." Możecie się nią podzielić, ratując ludzkie życie. 25 listopada świetna okazja w Miasto Chorzów i Świętochłowice. Zachęcamy! – przekazuje klub sportowy Ruch Chorzów poprzez media społecznościowe.

Tego dnia pobór krwi odbędzie się jednocześnie w dwóch śląskich miastach – Chorzowie i Świętochłowicach. W Chorzowie specjalny autobus przystosowany do poboru krwi stanie na placu Hutników przy ulicy Kościuszki, natomiast w Świętochłowicach autobus zatrzyma się pod Urzędem Miejskim przy ulicy Katowickiej 54. Oba autobusy będą czekały na chętnych w godzinach od 8:00 do 14:00.

Klub z Chorzowa zachęca do podawania hasła "Ruch Chorzów", co umożliwi policzenie, ile litrów krwi oddali fani "Niebieskich".

Akcja krwiodawstwa w Chorzowie i Świętochłowicach

W czasie pandemii osoby oddające krew, jej składniki lub osocze po przebytej chorobie COVID-19 otrzymują dwa dni wolnego od pracy – dzień poboru i następny. Kibicom Ruchu Chorzów dodatkowe dni wolne mogą przydać się z okazji piątkowego meczu (26 listopada) z Motorem Lublin.

Osobom, które oddały krew już co najmniej 3 razy, przysługuje również 33% zniżki na przejazdy publicznym transportem zbiorowym.

Kibice Ruchu oddają krew. Klub zachęca do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa

Komentarze (2)    dodaj »

  • Xyz

    Nie wiem jak komu ale mnie płynie czerwona krew ,to chyba zbierają dla ufoludków :-)

  • Adolf

    90% krwi do utylizacji - zbyt duze stezenie alkoholu i narkotykow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również