Wiadomości z Chorzowa

Kieszonkowcy nie próżnują, wykorzystują każdą okazję - "Nie Dajmy Się Oskubać"

  • Dodano: 2020-11-26 08:15, aktualizacja: 2020-11-26 10:14
Kiedy my zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus, tramwaj lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno, są tacy, którzy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystując naszą nieuwagę bogacą się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek itp.
 
Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
 

Jak działają kieszonkowcy?

 
Z reguły atakują w tłoku podczas wsiadania, opuszczania pojazdu lub czytania rozkładu jazdy autobusów, tramwaju, wielokrotnie sami aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej, takie zamieszanie osłabia ostrożność, trudno jest ich rozpoznać w tłumie, wygląd zewnętrzny o niczym nie świadczy, przestępca nie musi mieć charakterystycznego wyglądu, wręcz przeciwnie – zazwyczaj sprawcy doskonale potrafią wtopić się w tłum.
 
Kieszonkowcem może być młody, dobrze ubrany mężczyzna, kilkunastoletni chłopiec, ładna, elegancka kobieta, a nawet niepozorny starszy pan. Potrafią być mili, grzeczni, chętni do pomocy np.: przy wsiadaniu do autobusu. Wszystko po to, aby nie wzbudzając podejrzeń znaleźć się jak najbliżej swojej ofiary, wykorzystują każdy błąd i moment nieuwagi, działają szybko.
 
 
Nie ma uniwersalnych, pasujących do wszystkich mogących zaistnieć okoliczności rad, które ustrzegą nas przed staniem się ofiarą kieszonkowca. Możemy jednak kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które pozwolą nam na świadome, rozsądne i minimalizujące zagrożenia zachowanie. Jedną z najważniejszych jest daleko posunięta ostrożność i umiejętność przewidywania. Spróbujmy myśleć kategoriami przestępcy – co w moim zachowaniu ułatwiłoby kradzież, co prowokuje? Nie licz na to, że złapiesz kieszonkowca, postaraj się raczej udaremnić mu kradzież.
 
 
Nie zapominaj, że dla kieszonkowca kradzieże to sposób zarabiania
na życie. Tak jak w każdym innym zawodzie ciągle się szkoli i doskonali.
Nie pozwól abyś był jego kolejnym sukcesem!
MASZ NA TO WPŁYW!
Kieszonkowcy nie próżnują, wykorzystują każdą okazję - "Nie Dajmy Się Oskubać"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.