Wiadomości z Chorzowa

Kijowski Uniwersytet Medyczny otworzy dwie nowe filie - Chorzów i Katowice

  • Dodano: 2023-09-11 15:30

Przybędzie uczeni wyższych w naszych miastach. Kijowski Uniwersytet Medyczny otwiera u nas i w Katowicach nowe filie. Przyjadą studenci z całego świata.

To największa prywatna uczelnia działająca na Ukrainie. Po wybuchu wojny utworzono wydział zamiejscowy w Bytomiu, do którego przyjechali studenci z całego świata, by kontynuować swoją edukację. Uczelnia działa z powodzeniem przy ul. Wrocławskiej, gdzie studiuje kilkaset osób. Pierwsza grupa zakończyła roczną edukację, a w najbliższym czasie uczelnia planuje dwukrotnie zwiększyć liczbę żaków.

W Chorzowie filia ma się otworzyć za kilka miesięcy w gmachu przy ul. Dąbrowskiego. Jeszcze w tym roku ma być uruchomiony oddział katowicki, który mieścić się będzie przy ul. Zawiszy Czarnego.

Zajęcia prowadzone są zarówno w języku ukraińskim, jak i po angielsku, zgodnie z ukraińskim programem nauczania, który pokrywa się w około 85-90% z polskim.

Jak zapewniają władze uczelni, nie będzie problemów z uzyskaniem nostryfikacji dla polskich studentów, którzy planują praktyki lekarskie w swoim kraju. 

Uczelnia zapewnia możliwość kształcenia na trzech kierunkach: medycynie, stomatologii i farmacji, ale wraz z rozwojem placówek, mniej więcej za rok, powinny się też pojawić specjalizacje takie jak: fizjoterapia, pielęgniarstwo i psychologia kliniczna (realizowana w ramach studiów podyplomowych).

Studenci mieli okazję praktykować m.in. w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu, który wydaje się być zadowolony z ich postępów. 


 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Jut

    Rynce opadają jak się czyta takie komentarze, zaściankowość i bieda umysłowa.

  • Wiesio

    Jeżeli to szkoła tylko dla Ukraińców a tak wynika z artykułu to jej istnienie jest sprzeczne z polskim prawem.

  • Polak

    Najpierw zabiorą wam polskie instytucje państwowe a później domy. My to już znamy. 1939.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również