Wiadomości z Chorzowa

Kino letnie w WPKiW

  • Dodano: 2011-08-08 13:15

Pola Marsowe w czwartek, 11 sierpnia, zamienią się w salę kinową. Do parku przywieziony zostanie potężny ekran o powierzchni 100 m kw. Będzie na nim można zobaczyć film Woody'ego Allena "Co nas kręci, co nas podnieca".

 Wybór nie jest przypadkowy: ma być miło, sielsko i zabawnie.

To zupełnie nowe przeżycie: oglądać film w scenerii przyrody, gdy siedzimy i nie wiemy kiedy ugryzie nas komar – żartuje Łukasz Biega, producent wykonawczy agencji Piloci.N, która odpowiada za projekcję obrazu. – Przyjemnie jest zobaczyć dobry film w zupełnie innych okolicznościach. Zapewniam, że dla każdego, kto w takim pokazie będzie uczestniczył pierwszy raz, będzie to miłe przeżycie.

Podobne projekcje w Krakowie czy Poznaniu, przyciągnęły ponad tysięczną publiczność. W niektórych polskich miastach, jak np. w Warszawie, takie pokazy to już tradycja. W innych – kino letnie dopiero zaczyna być modne.

 Zawsze jednak wzbudza pozytywne emocje.

Pokaz będzie bezpłatny, przygotujemy dla widzów czterysta krzesełek – mówi Biega. – Jeśli dla kogoś zabraknie miejsca, może oglądać film na kocu. W innych miastach widzowie tak robili i byli bardzo zadowoleni.

Pokaz rozpocznie się o godz. 20. 30 blokiem konkursowym. Można na niego przyjść ze swoim czworonogiem, bo i dla nich przygotowano specjalne atrakcje. W programie znajdzie się m.in. pokaz behawiorystów, czyli specjalistów od zachowań psów.

Mogą nam pomóc wyjaśnić, dlaczego nasz pies łasi się do sąsiadki lub zachowuje się w niewytłumaczalny sposób – dodaje Biega- Pokaz filmu rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy zupełnie się ściemni. To poprawia jakość wyświetlanego obrazu – przekonuje Łukasz Biega. – Zadbamy o to, by do czasu projekcji widzowie się nie nudzili. Plany może pokrzyżować tylko burza i intensywne opady.

Uwaga!
Pół tysiąca porcji darmowego popcornu dostaną ci, którzy jako pierwsi pojawią się na pokazie filmu


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również