Wiadomości z Chorzowa

Kino samochodowe w Chorzowie już 24 maja

 • Dodano: 2020-05-22 07:00, aktualizacja: 2020-05-22 07:05

W niedzielę 24 maja na parkingu przy ulicy Cichej odbędzie się projekcja filmu „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a.

Widzowie obejrzą go w bezpiecznych warunkach, siedząc we własnych samochodach

Po wielotygodniowym paraliżu spowodowanym epidemią koronawirusa, stopniowo znoszone są kolejne ograniczenia dotyczące między innymi organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu możliwe stało się uruchomienie kin plenerowych i samochodowych. Chorzów będzie jednym z pierwszych miast, które zorganizuje seanse samochodowe.

Już od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy się do zorganizowania kina samochodowego, jednak do tej pory nie było takiej możliwości. Teraz się to zmieniło, dzięki czemu możemy przejść od planowania do realizacji – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Pierwszy pokaz zaplanowano na niedzielę, 24 maja

Na ekranie będzie można zobaczyć „La La Land” – nagrodzony sześcioma Oscarami i siedmioma Złotymi Globami film w reżyserii Damiena Chazelle’a z brawurowymi rolami Ryana Goslinga i Emmy Stone. Ten przepełniony muzyką romans opowiada o losach początkującej aktorki Mii i muzyka jazzowego Sebastiana, pomiędzy którymi rodzi się płomienne uczucie. Dzięki miłości udaje mi się wyprowadzić swoje kariery na prostą. Realizując swoje marzenia, zaczynają jednak mieć coraz mniej czasu dla siebie nawzajem.

Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00, a na parking będzie można wjeżdżać już od 20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Widzowie powinni przed, w trakcie oraz po pokazie, pozostawać w samochodzie – dopuszczone są jedynie auta osobowe – i będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem.

Kino samochodowe w Chorzowie już 24 maja

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Sss

  Nie cierpię ekologów

 • Artur

  A jak uchyle szyberdach to tez musze miec maseczke ? :)

 • To

  Widzę że większość zmotoryzowanych, co to im się przecież należy ;-)

 • ???

  Dlaczego Polacy zaraz się muszą o wszystko kłócić? Obojętnie jaki temat a o polityce nie wspomnę. Organizują takie coś to kto chce to jedzie, kto nie chce to nie jedzie. Zaraz trzeba sobie skakać do gardeł?

 • Ludek

  No właśnie. To jest dyskryminacja żeby tylko ci co nas trują swoimi autami mogli mieć rozrywkę! Dołączam się do pytania Wiwa!

 • Biker

  Czekamy na kino rowerowe

 • Stefan

  Dla ludzi bogatych z samochodami. Kpina

 • Ginter

  Samochody maja bogaci?? Chłopie weź sie w głowę stuknij.

 • Wiwa

  A co dla ludzi ekologicznie żyjących bez aut?!!!

 • Gość

  Wybrać się ze znajomymi posiadającymi auto :).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.