Wiadomości z Chorzowa

Kocioł Czarownic areną lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy

  • Dodano: 2020-11-18 10:15

Kocioł Czarownic areną lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy. Impreza odbędzie się w czerwcu przyszłego roku na Stadionie Śląskim.

Świetne wieści dla kibiców lekkoatletyki! W czerwcu przyszłego roku na Stadionie Śląskim odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy. To właśnie w Kotle Czarownic, Biało-Czerwoni bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Bydgoszczy. Informację oficjalnie potwierdzono wczoraj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim Województa Śląskiego. 

Z dziennikarzami spotkali się: 

  • marszałek województwa Jakub Chełstowski,
  • wicemarszałek Wojciech Kałuża
  • prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera 
  • i radny Sejmiku, zastępca przewodniczącej Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, Bartłomiej Kowalski. 

Do Katowic specjalnie na konferencję przyjechał dyrektor Europejskiego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, Christian Milz. Jak podkreślił, choć to nie Województwo Śląskie, a Rzym został gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2024, tak aplikacja naszego regionu prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, stąd decyzja o organizacji najważniejszej drużynowej imprezy lekkoatletycznej na Starym Kontynencie, jest jak najbardziej uzasadniona. Zawody odbędą się w dniach 19-20 czerwca 2021 roku. 

- Śląsk ma bardzo wiele do zaoferowania, posiada ogromny potencjał – dodał Christian Milz. 

- Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Województwie Śląskim, na Stadionie Śląskim to ogromny sukces. Sukces zarówno sportowy i promocyjny, ale także jestem pewien, że to przyniesie korzyści dla turystyki i gospodarki. Przyznanie tak ważnego wydarzenia potwierdza, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski i Europy. W Kotle Czarownic podczas Memoriału im. Janusza Kusocińskiego czy Memoriału im. Kamili Skolimowskiej możemy podziwiać najlepszych w Europie i na świecie sportowców. Za każdym razem potwierdzamy profesjonalizm w przygotowaniu tych wydarzeń. W przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędą się mistrzostwa świata w sztafetach. To kolejny dowód, że potencjał naszego stadionu jest ceniony przez sportowców i osób odpowiedzialnych za wybór najlepszych miejsc do przeprowadzenia zawodów. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim będą szansą dla Województwa Śląskiego. Będziemy mogli zaprezentować walory turystyczne, kulturalne oraz umocnić naszą markę jako województwo dynamiczne zmieniające się, czerpiące i dziedzictwa i śmiało patrzące w przyszłość – akcentuje marszałek Jakub Chełstowski. 

- Rzym będzie organizował Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w 2024 roku, co podrażniło – oczywiście w pozytywnym sensie znaczeniu tych słów, nasze ambicje. Drużynowe Mistrzostwa Europy to nasza błyskawiczna odpowiedź. Chcemy walczyć o najbardziej prestiżowe zawody, których gospodarzem byłoby nasze województwo, a areną – Stadion Śląski – zapewnia wicemarszałek Wojciech Kałuża. 

Bartłomiej Kowalski podkreślił, że jednym z celów jest dostanie się do kalendarza Diamentowej Ligi. Zwłaszcza, że mityngi – im. Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej były bardzo mocno obsadzone. 

- Dysponujemy pięknym obiektem i bardzo dobry, profesjonalnym sztabem organizacyjnym. A to przecież ogromne atuty – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego. 

Reprezentacja Polski będzie na Stadionie Śląskim bronić wywalczonego dwa lata temu w Bydgoszczy złotego medalu. Będzie to jednocześnie generalny sprawdzian naszej kadry lekkoatletycznej przed igrzyskami w Tokio. 

Autor: redakcja
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.