Wiadomości z Chorzowa

Kolejne spotkanie w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  • Dodano: 2022-08-04 09:00

Za nami kolejne spotkanie w ramach "Tygodnia wakacyjno-teatralnej podróży po chorzowskich podwórzach". Policjanci z chorzowskiej komendy zaangażowali się w tegoroczną edycję przedsięwzięcia, wspólnie z chorzowskim magistratem, strażą miejską i teatrem edukacyjnym "Gabi art". Spotkania te są doskonałą okazją dla mundurowych, aby z najmłodszymi mieszkańcami miasta i ich opiekunami porozmawiać o bezpieczeństwie.

Policjanci na straży bezpieczeństwa najmłodszych

Policjanci z chorzowskiej komendy potrafią znakomicie wykorzystać każdą okazję w czasie spotkań z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i unikaniu zagrożeń. Mundurowi włączyli się także do trwającego w Chorzowie cyklu imprez dedykowanych najmłodszym mieszkańcom miasta pod nazwą „Tydzień wakacyjno – teatralnej podróży po chorzowskich podwórzach”, który trwa od 2 do 5 sierpnia.

Dzieci, pod czujnym okiem organizatorów, mogą spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Sportowe zawody poprzedzane są interaktywnym przedstawieniem teatralnym „Kramik z wierszami". Spotkania są okazją dla stróżów prawa z chorzowskiego garnizonu, aby porozmawiać z maluchami o bezpieczeństwie nad wodą i nie tylko, każdy choć przez chwile mógł poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając w oznakowanym radiowozie. Następnie swoją wiedzę najmłodsi mogli sprawdzić w specjalnie zaaranżowanym miasteczku ruchu drogowego, który prowadziła straż miejska.

Całość akcji doskonale wpisuje się w program „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - wspólnie zadbajmy o bezpieczny letni wypoczynek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również