Wiadomości z Chorzowa

Kolejne spotkanie z uczniami w ramach programu "Bezpieczne Życie"

  • Dodano: 2022-05-25 07:30, aktualizacja: 2022-05-25 07:47

Policjanci z chorzowskiej komendy na co dzień zajmujący się profilaktyką, w ramach programu "Bezpieczne Życie", tym razem spotkali się z uczniami klas 2 i 3 w szkole podstawowej nr 1 w Chorzowie. Celem programu, jest nauczenie dzieci sposobów zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, wykształcenie umiejętności postępowania w trudnych sytuacjach, a także poprawa poziomu bezpieczeństwa w placówkach oświatowych.

Policjanci rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa

Tym razem w ramach akcji z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzowie spotkali się policjanci z Zespołu Profilaktyki. Mundurowa rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się w drodze do szkoły, wzajemnego szacunku jak również bezpieczeństwa w trakcie zabaw w czasie wolnym.

Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad m.in. ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza policjantów, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mama pierwszoklasty

    Akcja świetna. Mam nadzieję, że obejmie wszystkie szkoły w Chorzowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również